Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium indítás után alga-kat...

Akvárium indítás után alga-katasztrófa, mit tegyek?

Figyelt kérdés
180 Literről van szó, belső, külső szűrő üzemel. Növények kényszerűségből egy hetet kint töltöttek a napfényen (kis akváriumban, régi szivárgás miatt), most telepítettem kb 5 napja. Széndioxidot adagolok (folyékony formában) naponta. Amit észrevettem: zöld, fonalas szerű alga a leveleken elég intenzíven, illetve az első üvegen kis apró fehér buborék szerűségek, amit ujjal letörölni sem tudok. Mi lehet ez az utóbbi? Az alga idővel el fog tűnni, vagy kell valami ellenség? A növények hogy bírják ki addig?
2014. jún. 16. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Valamint úgy látom kis barna csigákat is behoztam, irtsam őket?

Ilyen algaölő van itthon, de bizonytalan vagyok, hogy használjam-e:

[link]

aquariumpflege-250ml

2014. jún. 16. 09:28
 2/4 reptoid ***** válasza:
Az algát ha fel tudod tekerni az ujjadra, akkor könnyen ki tudod szedni. Ha megfelelően van méretezve a szűrés, a fény, akkor vissza kell neki húzódni idővel, ahogy beáll majd az akvárium. Amit tudsz, szedd ki mindig kézzel, az algaölőt hanyagold, ennél okosabbat így minden konkrétum nélkül nehéz mondani.
2014. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Alga ölőt ne használj, mert sose fog kialakulni a biológiai szűrésed. Baktériumokat kinyirod vele.
2014. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Leírom, hátha másoknak is hasznos lehet. Tehát másfél hét után mondhatom, hogy az alga visszahúzódott, szinte el is tűnt, tehát csak a kezdeti időszakot kell átvészelni. Igaz kicsit később akartam halakat, de három ancit és két nagyobb algaevőt be kellett vetnem, amik tökéletesen lenyalták a leveleket, az üveghez pengét kellett igénybe vennem, de így másfél héttel az indítás után normalizálódott a helyzet. A tornyoscsigákat közben kézzel kiszedem, azok is eltűntek. Kicsit gyakoribb vízcseréket is alkalmazok (főleg az alga és az ürülék miatt is), kb 8% (egy vödörnyit (15 liter) - 180 liter mellett) kétnaponta.
2014. jún. 24. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!