Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet gömb akváriumba tartani...

Lehet gömb akváriumba tartani a Sziámi harcos halat? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Ha nem akkor miért nem?Ha igen akkor kb hány literesbe él sokáig?
2010. jan. 3. 12:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
78%
Elvileg lehet,de a gömb akvárium nem ajánlott, mert csak körbe körbe úszkálnak benne a halak, és beleőrülnek.
2010. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
71%
Azt mondják, hogy a EGYIK halnak SEM tesz jót a gömbakvárium mert egy idő után bediliznek tőle. Nekem is volt ilyen akváriumom nem lett tőle semmi bajuk, de korán meghaltak (nem én öltem meg őket). Szóval lehet azért haltak meg mert bediliztek az aranyhalaim. Hát sz.tem tarthatod benne, bár egy szögletes jobb lenne.
2010. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Időleges megoldásnak jó, de hosszú távra inkább vegyél neki szögleteset. Szerintem 1 halnak 10 literes bőven elég.
2010. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem ajánlom mert az egyik barátomnak volt egy sziámi harcos hala az is gömb akváriumba volt és kb 1 hónap múlva a hal felfordult.Azért mert meg zizült.Inkáb egy 20literes szögletes elég neki bőven.
2010. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Doruss ***** válasza:
55%
Hát sztem nem lehet mert nemrég egy törvény betiltotta a gömbakváriumot és egyébként is állatkínzásnak minősül mert köztudottan semmilyen hal nem érzi jól magát egy gömbakváriumban, szóval szerintem nem érdemes rajta gondolkodni.
2010. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor veszek neki egy 10 literes téglalap alakú aksit.(800ft)+Veszek bele jósok növéyt meg bujkálót mert Paradicsom(hal neve) nagyon szeret bújkálni.
2010. jan. 3. 13:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy az a minimum 20literes akvárium kellene neki.Fűtés és szűrés is kell!De világitás is,de átmenetileg ha csak akira van pénzed meg fűtőre akkor hajrá,de semmiképpen se gömbakváriumba tedd.Aki aranyhalat 100-150liter alatt tart ne csodálkozzon ha nem él sokáig a hal.És aki a gömbakvárium rossz mivoltát megkérdőjelezi,az nem ért sokat a halakhoz(nem a kérdezőnek szolt)

Az összes akvarista könyvben le van írva hogy kerüljük a gömbakváriumot.És elhihetitek hogy nem azért mert szerződésük van egy akvárium ragasztó gyártóval...(hisz a gömbaksit egybe öntik) Nem hülyeségből írják,és nem véletlen van ekkora"hiszti" a gömbaksi körül.Még ha nem is lenne káros,már akkor se kockáztatnék,ha ilyen visszhangja van,hogy betiltják,megőrül a hal, körbe körbe úszkál(bvár ezt hülye magyarázatnak tartom.A téglatest akváriumba kocka alakban úszik?) ,meg hogy nincs viszonyitási pontja(ezt se hinném,hisz ott a növény,vagy egyéb tereptárgy,nem kell ragasztási vonal,hogy tudjon mihez viszonyítani...) Én a legvalószínübb magyarázatnak azt tartom hogy az akváriumból való kilátás vagy teljesen megszűnik,tükröz a vízzel teli gömbaksi belülről,vagy mint valami szemüveg,ugy működik,és ahogy te is ha felveszel egy vastag szemüveget,homályosan látsz megfájdul a fejed és a szemed.És azt is valószínütlennek tartom hogy nem tud benne levegőt venni,vagy nem termelődik oxigén(ezt is szokták mondani).Mindegy,a lényeg hogy sok magyarázat van,tehát valami nincs rendben vele.Minek kockáztatni.Szerintem ugyis szebb a téglatest.Én nem tennék 5percre se gömbaksiba halat.Nem hogy ott élje le az életét.

2010. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tom h ide nem nagyon kéne kérdést írni de én írok:Milyen külön halkaját szeretik a Sziámi harcos halak?
2010. jan. 3. 13:40
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hány D-s a halad? Mert nekem 3 dimenziósak vannak,és azoknak tégla test akvárium kell,nem téglalap.Gondolom nem eszik sokat,mert ha elhízok már 3D-s lesz,akkor meg már kicsi lesz a tégla lap akvárium naki.Lemezes tápot adj neki,Az is lapos,mint az akváriumod.
2010. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Fagyasztott/szárított vörös szunyoglárva,vizibolha,lemezes táp,heti1szer gyógytáp,jbl navo tab,néha beleharap a növényi tápba is,Vipagran(granulátum) és tubiflex.Az enyém ezeket eszi.Ha jót akarsz neki akkor fagyasztott vörösszunyoglárvát adsz,és granulátumot,tubiflexet adsz neki,de mást is szivesen megeszik,csak változatosan etess.A kedvenc a vörös szunyoglárva.
2010. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!