Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 'Lihegnek' a halaim! Miért...

'Lihegnek' a halaim! Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Nemrég váltottam szűrőt, mert az előző elromlott és leállt, így körülbelül 4-5 órára szűrő nélkül maradtak a halaim. Most új szűrőt vettem ( aquael fan mini ) és amióta ez megy némelyik halam fel-le úszkál, a többi pedig kapkodja a levegőt mintha lihegne. ( állítgattam pár óránként, hogy hátha alacsonyabb / magasabb üzemmódban jobb nekik, de nem változott semmi. ) Mi a teendő?

2014. jún. 19. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert valószínűleg nem a régi szűrő szivacsát tetted át a szűrőbe. meg eleve ez a szűrő aligha elég egy 30 literes akváriumba, viszont 30 literesnél kisebben nem lehet halat tartani.
2014. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
30 l-es az akváriumom. a boltban azt mondták, hogy az ilyenbe ez elég kell, hogy legyen. de akkor a szivacs csere megoldaná a helyzetet szerinted?
2014. jún. 19. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem, mivel az előző szivacsból is kipusztultak a baktériumok. Eladóra pedig ne hallgass, 90%-ban nem értenek hozzá. Csinálj minden nap vízcserét állott vízzel. Az sem mindegy milyen halaid vannak. Most ez alapján úgy tippelem, hogy a kereskedők által ajánlott "igénytelen" halaid vannak, pl. molli, xifó, neon, pedig nekik 80-100 liter kellene.
2014. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5 neonom van, 3 molli meg egy guppi pár. szóval lényegében igen, úgy, ahogy mondtad.
2014. jún. 19. 23:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szűrőt állítsd fél centivel a víz fölé. Ez hangos lesz és csobogni fog, de így tudsz a legtöbb oxigént juttatni a vízbe.


Cserélj 30% vizet, hogy higuljon az ürüléktől felgyülemlett méreganyag.


Aztán ha jobban vannak, akkor kicsit lejjebb teheted a szűrőt, a vízszint magasságába, hogy kevésbé csobogjon, de azért erősen fodrozza a vízfelszínt.


Ha kevés kaját adsz nekik, akkor talán kihúzzák ebben a kis akváriumban egy ideig, de mindenképpen kéne venni egy nagyobbat a későbbiekben.

2014. jún. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A "lihegés" úgy tudom a nitrit mérgezés jele. Fulladoznak a halaid.
2014. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A következő 2-3 hétbe heti 2-3 szor nyugodtan cseréld le a vized 30% át. De ne csapvízre, szellőztesd 1 napig a vizet hogy a klór kimenjen belőre feltételezem vizelőkészítőd nincs
2014. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat!
2014. jún. 20. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!