Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszhalaknak mekkora...

Diszkoszhalaknak mekkora akvárium kell? Hogyan spórolhatnék ezen?

Figyelt kérdés
tervezem hogy veszek egy 300-450L es akváriumot, ez már a sokadik lenne, 5-6 éve foglalkozom halakkal voltak kezdeti kudarcaim de hamar jöttek a sikerek is, néhány halat sikerült tenyésztenem/anci,sziámi harcoshal, foltos páncélosharcsa/ viszont most tervezek egy nagyobb akit venni, ugy terveztem hogy raknék bele 10-15 sterbai páncélosharcsát, 10-15 valamiféle csapathalat és 3-4 diszkoszhalat, az érdekelne hogy 300literben ez így lehetséges e a diszkoszok miatt, vagy ez még kicsi lenne egy 3-4-5 ös kis csapatnak? ,és továbbá hogy hogy lehetne spórolni ezen mert megvenném én az 500literest is de csak az üveg 40-50e ft, a bútor 50e, a tető 50e . a szűrő szintén egy 50 es, így meg elég drága, valahogy meg lehet oldani olcsóbban? előre köszönök minden választ és jár értük a zöld pacsi :)

2014. jún. 22. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, el se olvastam a kiegészítést, csak a kérdést.


A diszkoszozás nem a spórolósok sportja. 6-8 száz literes akvárium kell nekik, de igazából ez egy elhanyagolható összeg a további technikához képest.

Csak a szűrése több százezer, (hacsak nem építesz magadnak szűrőt, ami viszont elég komoly meló).

És akkor olyanokról még nem is beszéltem, hogy alap felszereltség pl egy komolyabb ozmó szűrő, ami szintén nem 2 forint.

2014. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

...beleolvastam. :)


"a szűrő szintén egy 50 es"


Nevezzük inkább úgy, hogy szűrés. Mert a szűrő az valahogy gyári szűrést sugall, ami esélytelen 50ezerből. A többszörösével lehet számolni.

Ha építesz az akvárium alá egy szűrőakváriumot, talán, erős hátszéllel kijössz 50 ezerből.

2014. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

...és mit szólnál afrikai sügérekhez?

Ott már van 1-2 ...3-4 faj, aminek elég 300 liter, és a szűrése is kijön 50.000-ből sima bolti szűrőkkel is.

További nem elhanyagolható tény, hogy tökéletesen érzik magukat sima csapvízben.

(Nyilván nem klórosban, csak a keménységre értettem, hogy nem kell külön víztisztító rendszer.)

2014. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, értek én ezekhez a dolgokhoz csak sz4rul kommunikálok :D csak a diszkoszokhoz nem egészen, tudom az a gazdagok hobbija de láttam olyat hogy csapvizes diszkoszok, meg egy csomó helyen vannak 200l esben, ami tudom én is hogy nem túl optimális de mégis megélnek, csak nagyon tetszene és megpróbálkoznék velük, az afrikai sügeres akváriumok meg nem annyira tetszenek, inkább dél amerikai növényes ágas dolog jön be :)
2014. jún. 22. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a része szerintem sose legyen irányadó, ki hogy kínozza az állatokat. Az ő dolguk. (sajnos)


Az állattartásnak nem hiszem, hogy arról kellene szólnia, hogy kitapasztaljuk, mi az az életkörülmény, amibe épphogy nem halnak még bele, de mondjuk egy 10 éves alap élettartamukat lecsökkentsük 5 évre.


Soha nem az állat kéri meg az embert, hogy tartsa.

Mindig az ember akarja, és főként a hobbi állat tartásnál egészséges esetben a legfőbb szempont maga az állat lenne.


Ha már annyira ragaszkodunk hozzá, hogy megerősítsük a természethez való kötődésünket, hogy becsempésszük az életünkbe a természet közelségét, ha annyira szükségünk van arra, hogy kiszakadva a virtuális valóságból, emlékeztessük magunkat arra, minek is vagyunk a részesei, hogy ezért az érzésért állatokat láncolunk magunkhoz, az a minimum, hogy a lehető legjobb környezetet teremtjük meg számukra.


Mi értelme egyébként?

Ha nem magunkat "visszük vissza" a természetességhez, ha nem mi adunk tiszteletet a természet rendjének, hanem a hobbiállat tartásnál is a saját elképzeléseinkre akarjuk formálni a természetet, nagyképűen figyelmen kívül hagyva 500 millió évnyi evolúciót?

Alapjában veszíti el az értelmét az egész hobbi, ha nyomorult életű sínylődő élőlényeket tartasz.



Csinálj vitorlás halas akváriumot.

2014. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csapvizes diszkosz, persze, olyan nincs, mert nem az.


Nekem CRS garnélára is azt mondták, hogy csapvízbe van és kipróbáltam. Nem, hát persze hogy nem abba volt.

2014. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérj egy kis vizet abból a csapvizes akváriumból és mérd le egy neptun vízkeménység és ph teszttel, csak a kíváncsiság kedvéért. Vagy szoktak mellé tenni kis halakat, pl páncélos harcsát. Ha van mellette olyan kis hal, vegyél egyet és mérd le annak a vizét, kérjed sok vízzel, mondd, hogy messzire viszed.
2014. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja csapvizes... Hogy hetente horgyad a csapvizes diszkoszokat tőle. Nem mellékesen egy 300-400 literes akvárium szűrését se hozod ki 50-ből. Abba már legalább 2 tetra 1200 méretű szűrő kell, siporaxxal felturbózva 75-nél nem tudod megvenni olcsóbban. Plusz egy erősebb belső , ami alsó hangon 10 ezer, vagy egy áramlásgenerátor. Szóval inkább 85-90, ha nem magadnak csinálod meg.
2014. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, de csatlakozom az előttem szólókhoz, a diszkoszozás nem egy spórolós hobby. Igaz, ha ügyes vagy szűrőakváriumot kitudsz hozni olcsóbban, de RO fordított ozmózisra is szükséged lesz, ha nem akarsz hetente a tescoba járni 80 liter desztvízért :) Kemény vízbe nem fogják túl sokáig húzni. A kedved azért nem szeretném elvenni, neked kell tudni ,hogy mire van kapacitásod. Sok siket ,ha belekezdesz!
2014. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!