Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek érdemes lenne ezt...

Szerintetek érdemes lenne ezt megvennem, megéri az árát? Mit gondoltok erről az akvárium szettről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 23. 22:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán elég az Eheim 2032 (500l/h) egy 120 literes akváriumhoz?
2014. jún. 23. 22:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a szűrő inkább 40-50 litereshez jó, 1,5 literes a tartálya.
2014. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és még egy ilyennel jó lenne a szűrés?

[link]

2014. jún. 23. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Alulteleptve talán működhet a dolog, de majd nálam okosabbak megmondják.
2014. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A két fénycsöves technika nélküli, új szett 23.000ft, a szűrő újonnan 20.000ft de nem igazán vesznek már ilyet.


A többi kérdés, hogy kell vagy nem, ha kell, tetszik, akkor megéri a szett.

Mondjuk lenne az ára 30.000 és tetra ex 700 vagy Jbl cp e 700 lenne a szűrés, akkor nagyon megérné.


A lényeg, ha tetszik a háttér, a 20 hal, garnéla, berendezés, vállalod az áttelepítéssel járó procedúrát, kiegészíted a szűrést, akkor vedd meg.


Halak, biológia, át telepítése, pontról, pontra:

1. egyeztess a tulajjal, hogy veled szedje szét az akváriumot, csak és kizárólag akkor veszed meg.

2. egy vödör, akvárium víz leszív, tegyétek rá a szűrőt amíg szeditek szét az akvát, járjon a szétszedés alatt.

3. halak, növények, zacskóba, a halaknak sok levegő maradjon a víz mellett.

4. flakonok, 20-30 liter akváriumvizet haza kell vinni.


Otthon:

1. vödörbe akvárium víz, rátenni a szűrőt, járjon.

2. halak vödörbe, akvárium víz, légpumpát is ír a hirdetés, bubizhat nekik a levegő.

3. összerakod az akvát, beleöntöd a maradék akvárium vizet, felöntöd vízzel, ráteszed a szűrőt.

4. a halak vizéből 1 bögre víz az akváriumba, akváriumból 1 bögre víz a halakhoz, sokszor ismételgesd majd mehetnek a halak az akváriumba.


Otthoni előkészületek: állott víz kell 60-70 liter, 24 óra pihentetéssel, vagy vizelőkészítő, de a víz hőfoka lényeges.

Egy baktérium kultúra nem árt.


Ha fenti szerint jársz el akkor működhet az át telepítés, ha valamelyik pont kimarad akkor esélyes, hogy a 20 hal elpusztul, példa ha nem utoljára van leállítva a szűrő, otthon pedig nem elsőnek van indítva a keringése egy vödörben.


Ha nincsenek csapok a külsőhöz akkor a tömlő csonkoknál a bemenetet és a kimenetet át kell hidalni a gyári tömlővel, úgy néztem egyforma a be és kimenet csöve.


Én nemrég vettem egy hasonló komplettet, rendesen kieceteztem az üveget a halak egy tejes ládában voltak két napot, akvárium vízben, a szűrő amivel hoztam az akvát ment közben a ládában.


Ha vállalod a procedúrát, tetszik a dekor, élővilág, akkor hajrá, 70 körül tudnád újban összerakni ugyanezt.

2014. jún. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kimaradt, lehet olyat is csinálni, hogy a külsőből kiveszitek egy nagyobb zacskóba a szűrőanyagot, vizet és sok levegőt hagyni a zacskóban, út közben valaki lötyköli mozgatja.


Az egész a baktériumokról szól, 30 nap mire elszaporodnak egy új akvában, a hirdetésben az akva működik, kicsi csapathalak, (lazacok) páncélos harcsák vannak a képeken, fontos a biológia, baktériumok megőrzése.


Kiegészítésnek amit linkeltél szűrő elég.

A lötykölős módszernél a zacskóban lévő "trutyi" mehet bele a feltöltött akvába, a szűrő majd összeszedi.

2014. jún. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nagyon jo legalábbis jónak nézki
2014. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!