Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túltelepített az akváriumom?...

Túltelepített az akváriumom? 140 literes. Jbl 1500-al szűröm, meg belső.

Figyelt kérdés
A halaim: 12 vörös neon, 6 szumátrai, 1 pár ramirezi, 2 thracata, 6 kékpajzsos harcsa, 3 botia macrachanta( a nagy 8 cm-est befogadtam, 70 literes akváriumba volt és vettem mellé 2 kicsit). A szumik számát szeretém emelni mert eléggé agresszívak, belefér még?

2014. jún. 24. 14:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elvileg 2 nőstény van, szépen gömbölyödnek. A 2 legkisebb még nem ivarérett. De valamiért a nagyobb nőstényt spécizte ki a 2 nagyobbacska hím. Akvaristán nem rég láttam ingyen elvihető szumikat, de azt se akarom, h tömegnyomor legyen az akváriumomba(már többiek szerint az van), azt szeretném,h a legjobb legyen a halaknak. Még gondolkozok,h mi legyen...
2014. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A kérdező vagyok, csak tesóm gépéről írok és bevolt jelentkezve. (11 válasz)
2014. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg ezzel a szűrővel még optimálisnak mondható az akvárium terhelése.


Párosításban a ramirezikre és a botiákra figyelj, a botiák mindent alá ásnak, ha van egy kő az aljzaton, vagy fa, akkor ők ásnak alá egy barlangot, majd mindhárman be akarják préselni magukat alá, figyelni kell a dekorra mert könnyen rájuk omlik.

A ramirezi ha párba áll akkor ők is szeretik az ilyen helyeket, a botia elég félénk, hiába nagyobb a ramirezik kikezdhetik.


Jelenleg nem nagy a terhelésed, főleg ezzel a szűrővel, később viszont 3 botiára 2 fagyasztott kocka haltápot számolhatsz, utána fejenként 1 kocka. Ehhez a nitrát menyiséghez viszont növényzet kell meg víztömeg, a 140 literes akvában ez nehezen kivitelezhető.


A "befogadott" botia, nagyon tudnak alkalmazkodni az akvárium méretéhez, a bruttó térfogat 10%-a átlag a testméret, 70 literben 7-8 cm, 140 literben nem nőnek nagyobbra 14-15 centinél, ha át kerülnek egy nagyobb akvába akkor elég gyorsan utolérik magukat, az a 8 centis gyorsan megnő 15 centisre.


A botiák ha éhesek, nem kapnak eleget akkor frappáns kicsi lukakat ütnek a növényeken, "konfetti"


"Túltelepített az akváriumom?"


Jelenleg nem, de az óra ketyeg, 3 darab 15 centis botia nem kicsi terhelés, pakold tele jól növénnyel.


Egy helyi szaki nekem azt mondta, alkalmazkodnak, de az életkor is lerövidül.


Amúgy 1 cipőben járunk, én is elkövettem a "befogadtam" hibát 6 hónapja. A helyzetem annyiból rosszabb volt, hogy pici koruk óta ismertem a halakat, 2 évesen akarta őket szanálni a hölgy, kellenek vagy lehúzza őket a wc-n alapon botia tulaj lettem, lassan szembesülök minden következményével.

2014. jún. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tartalmas választ! Nagyon kis pofás jószágok megszerettem őket nagyon. Nagyon tetszik a hierarchikus viselkedésük, mint ha farkasok lennének. Az alfa egyed amíg eszi a vipachipset a közelébe se enged senkit, még a vele hasonló méretü thoracatát is elhajtja, de alapból nagyon békés játékos kis hal.Szerettem volna egy nagyobbacsaka akvát már egy ideje, de a szüleim nem tolerálták... :). Idén költöztem külön, ha minden jól megy akkor jövőre megcélzok egy 450-500 litereset, nincs szívem tovább adni rajtuk, remélem jövő év közepéig, végéig még kihuzzák a 140 literbe. A ramirezi valóban kicsit kötekedő ha olyan kedve van, elhajt mindekit a kis kövei körül, de a nagy botiával már nem mer ujjat húzni. Tényleg szeretik magukat lehetetlen helyekre bepréselni, szerencsére a talajom manado, így kevesebb az esély, h a talaj és a mangroovre közé beszuroljanak, a nagy lyukat ásott magának a gyökér alá. Összegezve nem bántam,h befogadtam, órákat tudom bámulni őket... :)
2014. jún. 26. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!