Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék berendezni egy...

Szeretnék berendezni egy akváriumot? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Van már akváriumom csak azért nem lenne rossz véleményeket meghallgatni.

Naszóval van egy elválasztószekrény a szobámban és arra néztem ki ezt a hatszögletű-akváriumot:

[link]


Szerintetek kell rá tető vagy csak egy lámpatest elég?

ezt a tetőt néztem ki:

[link]

Lámpatestnek ez találtam:

[link]


Szűrőnek ( ha az akváriumnak nem lesz teteje akkor) egy akasztós szűrőt szeretnék:

[link]


Vagy:

[link]


Meg egy fűtőt:

[link]


Endler guppit akarok benne tartani olyan 10 hímet kb.


Szerintetek egy így jó? vagy valamit változtassak? Mi a vélemyényetek?

Előre is köszi! :D


2014. jún. 25. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen világítás mellett nem fogsz benne tudni növényeket tartani, pedig kéne!


Én nem hiszem, hogy tennék tetőt, mert ha ilyen világítás van a tetőben, akkor az nem sok mindent ér.

Jó lenne összehozni vagy legalább vagy 20-25 wattot.


A szűrő véleményes.

Az akasztósnak nagy ugyan a szűrőfelülete, viszont nem csinál szinte semmi áramlást.

Mondjuk ilyen majdnem kör alakban érdekesen is alakulhatna az áramlás, mert könnyen centrifuga lesz belőle...


Nem volt még ilyen akvim, nem tudom, mi lenne jó.

Ha nincs áramlás, a pangó víz sokkal jobban algásodik.

Meg az akasztó szűrő csobog is, ami esetleg zavaró lehet .


Én valószínűleg sima belsőszűrővel szűrném.

2014. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! :D
2014. jún. 25. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt tudom hogy sima henger alakú akváriumba én tettem 7db Danio erythromicron-t és mentek körbe-körbe. Odatettem eléjük egy vasfát, kikerülték és mentek tovább. Nem akartak leállni. Egy óra után még mindig mentek, hát mondom el fognak fáradni szegények és akkor kivettem őket onnan, visszatettem a másik akváriumba. A hengerből meg csináltam egy kis tengerit, halak nélkül, csak ilyen kígyókarú csillagok voltak benne, meg némi apró plankton. Egy sima fan1 belsőszűrővel, mer az csak 30 literes volt. A csillagok lassan mozogtak, nekik jó volt.


Persze ez nem henger, hanem hatszög, hát ilyet én se próbáltam, meg a hengert guppikkal se próbáltam ki. De azért kíváncsi lennék rá, hogy mit szólnak hozzá.

2014. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És egy ehhez hasonló csiptetős lámpát tettem rá, feketét, 20 Wattos izzóval:

[link]

2014. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!