Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez az aksi jó egy...

Szerintetek ez az aksi jó egy kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 25. 20:17
1 2 3
 1/26 YourDestiny ***** válasza:
100%
Nem, sőt, egyenesen szörnyű. Szettet ne vegyél a semmirevaló technika végett, olvasgass inkább.
2014. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
8%

Ha nagyon kezdő vagy ne áldozz hirtelen sok pénzt bele,még

vízmennyiség szerintem jó.Nem tudom viszont hogy milyen halakat szeretnél tartani benne mert ez is lényeges.Ha csak sima xifo guppy platti , páncélos harcsa ,annak elég .

2014. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Pont ezeket szeretném :D mennyi db-t tarthatok mármint fajonként?
2014. jún. 25. 20:28
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A szűrés nagyon gyenge, ez általában minden szettnél így van.


Ez a vicc a szűrője: [link]


Alkalmatlan akváriumba, a szivacs ritka, kicsi, egy pici garnélás akváriumba elég lenne, de oda meg a vízforgatása sok.


A világítás szabvány 15 watt, ez még növényeknek kevés, pár alacsony fényigényű megmarad alatta.


Inkább ilyesmi szűrő kellene minimum: [link]


Eheim pick-up 2010, 3 decis szivaccsal.

2014. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
10%

úgy kell számolni hogy egy centi hal 1 liter víz.Tehát ha van egy négy centis xifo-d akkor az minimum négy liter víz.

És nem baj ha némi ráhagyás is van.

2014. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Ne vedd meg, a szettekben mindent alulméreteznek. Vedd meg külön a dolgokat. Lehet hogy drágább, de hosszútávon jobban megéri. És xifót pedig nem tartunk, 50 literben...
2014. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Bocs a xifo lehet hogy rossz példa volt de csak csupán példának szántam.
2014. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
Igazából ez a 1 liter/hal centiméter sem állja meg a helyét. Ezek szerint egy 30 centisre növő aranyhalat lehet 30 literben tartani, pedig 200 kéne neki.
2014. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

Neolamprologus01 ellent kell mondanom, teljesen megállja a helyét a cm/liter, az állat tartási törvényben a minimum tartási követelmény is részletezi.


Ma szerintem nem is lehet a cm/l nélkül akváriumot összerakni, mindig is a nettó valós víztömegre vonatkozott.


Példa egy 100 literes akva amibe csak 60 liter víz meg mert magas az ajzat és sok kő, abba kifejletten 60cm hal, fajtára olyanok aminek a 100 literes akva megfelel.


Soha nem tehetsz egy dombos köves akvába annyi halat mint amibe csak 2 cm ajzat van.

2014. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Hát igen,végül is én is úgy olvastam ezt a leírást egy díszhaltartással foglalkozó könyvben ami végül is kezdőknek szól.Tehát úgy írta hogy egy liter víz kell egy hal centiméterére.Ebbe természetesen a farok is benne van.Na de!Azért a dolog nem félreértendő hogy ha van egy centis halam akkor azt belerakom egy liter vízbe és avval ez le van tudva.Gondolom a szabály írója a logikára is bízta a dolgot.Tehát ,ezt nem én találtam ki.
2014. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!