Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S HEEEEELP, van egy kb...

S. O. S HEEEEELP, van egy kb 7 éves albínó márványsügérünk és egy 1,5 éves párja,2 napja nem akar enni eddig soha nem csinált ilyet. Mit tegyek nagyon a szívemhez nőtt nem akarom hogy baja essen! Lehet csak azért csinálja mert idős lehet? Vagy miért?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 12:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ja és az akvárium közepén lévő nagy növényre rá van hasalva, mozogni mozog néha arrébmegy vagy elúszik onnan de nem olyan fürgén mint régen, a kajára nem reagál csak a párja odajön az üveghez de nem nagyon csinál semmit, féltem szerintetek mi lehet a baja van e rá valami gyógyszer?
2014. jún. 29. 12:15
 2/18 A kérdező kommentje:
nem látszódik rajta kívülről semmi betegségre utaló jel csak az hogy nem eszik és nem mozog túl sokat, csak egy helyben lebeg régen amikor odamentem az akváriumhoz mindketten odajöttek ahol voltam de most nem és az aggaszt leginkább hogy nem is eszik :c
2014. jún. 29. 12:17
 3/18 anonim ***** válasza:

Ilyen nagytestű halaknál én kb 6-8 havonta csinálok egy 60%-os vízcserét, van a heti 20-30% de az attól még felhalmozódhatnak dolgok, nitrát, foszfát, nehézfémek, ez okozhat rossz közérzetet, esetleg mérgezést a halaknál.


Ha nagyobb vízcsere van arra rákészülök, elrendezem a szűrőt, majd lassan töltöm fel, sokszor, keveset, nem tudok 100 literes hordóval rohangálni így vizelőkészítőt használok.


Gondolom nem lehet kicsi az akva.

2014. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Persze ellenőrizd a hőfokot, ha magasabb a hőfok akkor kevesebb benne az oxigén erősebb szellőztetés kell.


Ha nagyon felmegy a hőmérséklet hűteni kell az akvát ventilátorokkal fújatni a vízfelszínt.

2014. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, a márványsügerek lefekszenek a földre ha kevés az oxigén, ők nem mennek fel pipálni inkább megfulladnak lent.

Most lehet hogy felmelegedett a víz, mivel nyár van és kevesebb lett az oxigén benne. Cserélj szerintem is sok vizet és nyomj bele sok levegőt. Mást nem tudsz tenni szerintem.

2014. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Platypus ***** válasza:
Ez simán lehet nitrátmérgezés. Az öreg hal biztosan rosszabbul bírja a strapát, mint a fiatalabb. Egy környezeti problémán meg lehet javítani, csak találd meg az okot.
2014. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
nemrég volt egy nagyobb vízcsere van benne egy jó hosszú porlasztókő is nem tudom mi lehet a baj van at anubiason pár db ecsetalga is azok se voltak eddig
2014. jún. 29. 14:58
 8/18 A kérdező kommentje:
szerintetek túléli mindent megpróbálok tenni amit tudok esetleg vizespalackokat amiket lehűtöttem a hütöben betehetném e melléjük hogy hűvösebb legyen benne?vagy az már túl hideg?
2014. jún. 29. 15:11
 9/18 A kérdező kommentje:
*szerintetek túléli?
2014. jún. 29. 15:11
 10/18 anonim ***** válasza:
Akvárium...... liter, szűrő típus....., vízcsere hetente...... %, enni ..... kap, nemrég .... % vizet cseréltünk, az akváriumba töltött víz ......órát pihent, a szűrő ....... vízben van takarítva, az akvárium vize a hőmérő szerint..... c.fok.
2014. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!