Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen? Megtartaná...

Szerintetek milyen? Megtartanád? (akvárium, képek)

Figyelt kérdés

Összeraktam egy ilyet: [link]


Csak pár hónapra terveztem az akvával, van pár öreg halam annak csináltam, a helyére menne egy nagyobb, laposabb.


Otthon most csesztetnek, hogy ne szedjem szét, tegyem máshova az új akvát.


Idegesít a dolog, meló az annyi vele, hogy bedobok az etető nyíláson egy pumpát amire egy tömlő van rögzítve, konnektorba bedug kb 30 liter víz hordóba le enged, másik hordó elő, (gurulós kocsin) pumpával víz visszanyom. Ez a heti meló vele, 3 hónapja dobtam össze ezt a kinézetet.

Előtte máshogy nézett ki, csak megindult a szekrény alatta és szét kellett szednem.


Tehát kinéz valahogy? Megtartanád? Sok meló nincs vele egyel több vagy kevesebb, nem lényeg, van már egy rakás, megszoktuk, hogy sok akva van.


2014. jún. 29. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jól néz ki persze.
2014. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most már csinálhatnál egy tengerit is a sok édesvizi mellé.
2014. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Jol mutat, nekem nem lenne szivem szet szedni. Had kerdezem meg, hogy hany liter es milyen magas?
2014. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én megtartanám, nekem tetszik :)
2014. jún. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)


Olcsón vettem, elég idióta aránya van, 60x35x55, tehát 55 magas, 115 liter


Ez retrós akva lett, majd csapok új képet, az indiai vízi csillag már bokrosodik rendesen, a hólyagos vizikehely is nőtt sokat, a vallisneriát meg hagytam tekeregni, nem a vízfelszínen van hanem össze vissza tekereg, nem láttam még így senkinél, ráhagytam mostanra méteres levelek tekeregnek össze vissza.


60%-os fóliával sötétítettem az ablakokat ahol van az akva, sötét a szoba, így nem baj ha a sok növény miatt sötétebb.

4X15 watt t8 csövet szereltem be.

2014. jún. 29. 20:24
 6/14 Szikszaika14 válasza:
0%
Szerintem nagyon szép akvárium és ne szedd szét....tartsd meg :) De sokkal jobban tetszene szerintem nekedis ha egy kicsit egzotikusabb es tobb,érdekesebb halakat is tennél bele :)...nagyon jol nez ki :)
2014. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem is tetszik, ezért a dilemma.

Halakat még nem tudom, van egy öreg gurámim föleg az övé az akva, a color tetrák valamikor 10-en voltak már csak 2 van, van még benne egy kicsi márna, az túlélő az akvával hoztam el.


Halam van jelenleg, 6 sziámi ormányos márna, 10 neon, 10 páncélos harcsa, 6 gurámi, 2 plekó, 6 öves díszcsík, kb 50 garnéla, 2 törpe gurámi, 2 tetra, 1 db ötsávos díszmárna, ősszel jön még 6-8 diszkoszhal, pontosabban ha befeleztem a mezőgazdasági munkákat.


Valamit majd teszek bele, egyenlőre az öreg halak kerülnek bele persze az aminek megfelel, nevelkedik benne 2 sziámi ormányos, kicsik még és nem merem be engedni őket a nagyok közé, 13-15 centis 2 évesek a nagyok, a két kicsit meg nemrég vettem.


Végül is nevelő lesz, meg öregek otthona.

2014. jún. 29. 21:33
 8/14 anonim ***** válasza:
"Öregek otthona" ezt a kifejezést akváriumra még nem hallottam, de jó :D
2014. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

# 2 válaszoló "Most már csinálhatnál egy tengerit is a sok édesvízi mellé."


Ha jól tippelek pont téged foglak megkeresni ha egyszer rászánom magam a tengerire, egyenlőre még az édesvízi részt akarom patentra csinálni.

Kicsit nehezít a dolgon, hogy a lányaimnak is vannak akváriumai, van egy növényes, plusz 3 akva amibe afrikai csiga van meg leopárd gekkók, műanyag fedeles akvárium szettek voltak eredetileg.

Beépítettre akarok mindent csinálni, félig meddig bútor asztalos vagyok apám révén, így könnyebb lesz.

Mondjuk a lábam alatt kavar állandóan a ház legnagyobb segítsége egy csivava:) gondolom segít majd bútorlapot szabni is, szerszám eltüntetésben már profi:)

2014. jún. 29. 21:54
 10/14 A kérdező kommentje:

""Öregek otthona" ezt a kifejezést akváriumra még nem hallottam, de jó :D"


A csóri kék gurámi nőstényem már 6 éves múlt, kopott még eszik de lassú, nem bírnám nézni ahogy a másik akvában a bivaly erős 2 éves hímek szekálják:(


A tetrák meg passz, talán 4 évesek múltak, colornál az is csoda.

2014. jún. 29. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!