Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Mennyi idő allatt...

FONTOS! Mennyi idő allatt megy ki a klór a csapvízből hogy betehessem az akváriumba? Levegőztetéssel gyorsabban kimegy?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez csapvíztől függ, kóstold meg a csapvized ha nincs uszodai klór íze, mellékíze, akkor reggel kitöltöd, este már cserélheted.

Ha nagyon klóros akkor addig kell pihentetni amíg nincs klór íze.

Durván 12-48 óra között valahol.


"Levegőztetéssel gyorsabban kimegy?"


Létezik az a megoldás amikor az akván kívül a cserevízbe dobsz egy porlasztó követ, kis légpumpával tolod bele a levegőt.

A durván klóros vizet 3 óra alatt lerendezi, enyhén klórosra szerintem sokkal rövidebb idő is elég.

2014. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a levegő porlasztást, ihatatlanul klóros vízen próbáltam, 3 óra múlva semleges ízű a víz, mehet akváriumba.
2014. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mosonmagyaróváron lakom és egyáltalán nem klóros a víz! De ha rakok bele porlasztót akkor már nemsokára bele is tölthetem az akvába?
2014. júl. 1. 15:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors segítséget! :D
2014. júl. 1. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a porlasztás teljesítményén, illetve a víztömegen múlik.


Mondjuk 20 liter vízbe, a legkisebb 90 liter/órás pumpával padlón nyomatva a levegő, szerintem 1,5 óra biztosan elég, lehet 1 óra elég lenne de jobb biztosra menni.


A hőfok viszont fontos, ne térjen el drasztikusan az akva hőfokától a cserevíz hőfoka.

2014. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben köszi!
2014. júl. 1. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!