Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tartsam a bettám?

Hogy tartsam a bettám?

Figyelt kérdés
1 hím és 2-3 nőstény bettát szeretnék 50 literes akváriumba. Ha jól tudom ez egész jó felállás. Viszont ha pl egy hím betta egyedül is jól érzi magát akkor nőstények helyett pár csigát vennék és kicsit kisebb akváriumot. Szóval a kérdés, hogy mennyire bírja egyedül? Milyen csigákkal tarthatom? Pontosan milyen növényeket szeret a leginkább, milyen szűrőt, fűtőt és világítást igényel(sokat nem szeretnék rá költeni, csak annyit amennyi biztosítja a megfelelő életfeltételeket számukra)? Elég sok ilyen kérdést láttam már de nekem egy komplett összeállításra lenne szükségem. Az állatkereskedésekben nem bízom. Olyanok reagáljanak akik tényleg akvaristák, nem csak haltartók.. :)Hosszú életet szeretnék nekik.

2014. júl. 2. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

egy kis 20-30 literes elég neki bőven és ne tartsd a nőstényekkel mert agyonveri őket, amugy egy pohár vízben is elvan :D csak arra kell figyelni hogy nehogy hideg legyen a szobában és ne legyen nyiott ablaknál hidegben mert megfázhat könnyen

egy ilyesmi bőven elég és mellé rakhatsz valami csigát vagy garnélát

[link]


remélem segítettem :) /rákot ne mert megeszi a bettát :D / a red cherryt ajánlom mert elég szívós és nem túl drága, csigából meg az almacsigát, de kipróbálhatsz mást is :) ekkora akváriumban nagyon el lesz majd :) csak sokat olvass utána az akvarisztikának nehogy hülyeséget csinálj :) kb 20ezerből kijön sztem és egy ekkora akváriumban jól ellesz, de mint említettem ha több akváriumod is van akkor egy kis 1-0.5 literesben is "elvan" csak ugy nagyon könnyen elb4szódik a vize ha nem figyelsz, szóval kezdőnek inkább legyen nagyobb :)

2014. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj előző.. tudom,hogy elvan egy pohár vízben,de azért megnéznélek téged egy WC-be zárva örök életedre..

30liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani..ez törvény.Abban már elvan egyedül,a nőstényeket agyonhajszolná. Én a hejedben inkább vennék egy 50 litereset,és tennék mellé még valami halat..

ezekből egy csapatot: [link]

(csak figyeld a hőigényt!)


Azt ,hogy milyen növényt veszel bele,az a világitáson múlik..vagyis rajtad.

[link]

itt keresgélhetsz..

Csiga..na,ha veszel növényt,akkor valószínűleg lesz egy rakat "kis barna" csigád..Őket úgy tudod kipusztítani,ha veszel csigaevő csigát. Én még vennék egy-két almacsigát,amik rendben tartják az aksit.


A szűrő/fűtő már az akvárium méretén múlik... viszont inkább ne vegyél szettet,mert azokba kisebb szűrőt tesznek,mint amit kellene..:)

2014. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MCsperX ***** válasza:

Szia!

én egy 84 literes társasban tartok zebradániókkal egy betta hímet, és nincs összetűzés. Néha kifeszíti a kopoltyúját, ha olyanja van, de még egyszer sem támadott meg egy halat sem, meg más állatot se. Viszont van egy nagyon aranyos szokása: amikor estefelé a maláj tornyos csigák kezdenek előbújni a kavics alól, akkor odaúszik, és figyeli, ahogy mozog a kavics. Egyik mozgó kavicstól a másikig, és csak figyeli. Nagyon bírom, ahogy "forgatja" közben a szemeit.

Bocsi, de a technikai összeállítást majd megírják az okosok, valószínűleg amit én ajánlanék, csak leszólnák.

2014. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nőstényekkel össze ne ereszd, nem véletlenül hívják őket sziámi harcos halnak!


Nekem nagy alapterületű 40 literesben (eredetileg terráriumnak készült) van 1 hím. Jól bírják egyedül. 50-60 literben már lehet nano halakkal tartani, de legkönnyebben 80+ literes akváriumban lehet neki megfelelő lakótársakat találni. Csigák választásában is inkább az akváriumméret a meghatározó, én a Neritina/Clithon csigákat ajánlom (hagymacsiga, zebracsiga, sárgaöves süncsiga és hasonló néven futnak), nem nőnek nagyra, nem szaporodnak édesvízben és zseniálisan jó algaevők.


Növények közül bárminek örül, de a szélesebb levelű növényeken szokott pihenni pl. Anubias nana, vízikelyhek. A világítás attól függ, hogy milyen növényeket szeretnél. De pontos technikát majd mond az, aki nálam jobban ért hozzá.

2014. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves első. Lehet, hogy el van. Kb úgy mitnha én lennék el egész életem végéig egy dobozba zárva. Amíg eladják a boltba addig kibírja. Ott azért nem rakják nagy helyre, bár én büntetném... de utána nem. Ha egy pohár vízbe tartja valaki.. vagy 10-20 lityisbe az már állatkínzásnak minősül és büntetendő. 30-as aksi mindenképp kell ezzel még én is tisztában vagyok.
2014. júl. 4. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!