Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi két külső szűrő...

Az alábbi két külső szűrő közül melyiket választanátok egy 100literes akváriumba?

Figyelt kérdés

1,

[link]

2,

[link]

előre is köszi a segítő válaszokat és megy értük a zöld pacsi :)



2014. júl. 2. 22:09
 1/5 A kérdező kommentje:
az 1 est gyengébbnek de megbízhatóbbnak látom, a második meg jónak tűnik csak félek hamar elromlana vagy hasonlók
2014. júl. 2. 22:10
 2/5 anonim ***** válasza:

az első klasszikus, biztosan találsz hozzá alkatrészt, kiegészítőt ha kell, jó lenne tudni, hogy milyen töltettel adják... a működésében viszont megbízhatsz.


a másodikat nem ismerem, de kicsit túlzásnak érzem a vízforgatását 100 literhez... sztem feltétlen olvass tesztet róla vagy nézz utána, hogy mennyire megbízható...


ha a kettőből kellene választani, az elsőt venném...

2014. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első szeritem kicsi 100 lityis akváriumhoz. 1,3 liter szűrőtérfogat nem valami sok, 100 literre legalább 1 de inkább 2 liter siporaxot használnék biológiainak.
2014. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első azzal a 300 liter/órájával alig fog vízmozgást csinálni. A 6 Watt is elég kevés, ez szerintem a valóságban nem tudja 1 méterre sem felnyomni a vizet.

210 Ft villanyt fogyaszt egy hónapban.



Nekem 15 Wattos külsőm van, az felnyomja a vizet 1 méterre, de nincs teljesen a földön az sem, inkább egy kis szekrényre tettem, hogy a motorja ne kínlódjon, de azért 70 centit kell emelnie így is, azt még röhögve bírja.


A másodiknak ha a méretét nézem, hogy nagyobb, biztos akkor több szűrőanyag fér bele és az pozitív. Az is jó hogy 20 Wattos, arról tényleg el tudom képzelni hogy másfél méterre is fel tudja nyomni a vizet, de 1 méterre biztos hogy felnyomja kínlódás nélkül is. Ez 720Ft villant fogyaszt egy hónapban. A víznyomását könnyű lecsökkenteni, az ne tartson vissza. Ha arra a csövére, amelyik fújja ki a vizet, teszel egy 10centis csődarabkát, mely oldalára vágsz ollóval egy nagy lukat, akkor a kijövő vízsugár kettéoszlik, és felére csökken a nyomás. 600 L/órás lesz körülbelül. Vagy ha adnak hozzá egy esőztetőt és azt ráteszed, azzal is eléggé lecsökken a nyomás. Szóval én a másodikat venném.

2014. júl. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem választanám.


Az eheim 1.5 literes tartállyal, 1.3l szűrőanyaggal van ami nagyon kevés. A másik ami nem tetszik a csövek átmérője, Szűrőcső átmérő: 12/16 mm (szívóág), 9/12 (nyomóág)

Csak 9 mm a belső átmérő a csőnél, ez gyorsan eltömődik, ráadásul a szívó, nyomóág különböző méretű.


A HAILEA passz, nem túl gyakori szűrő, kérdés az alkatrész, tömítés, rotor , pót alkatrészt hol kapsz hozzá.

2014. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!