Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bíborfejű díszmárna, úszóhólya...

Bíborfejű díszmárna, úszóhólyag gyulladás? Ha igen mit kezdjek vele? Balon molly vakaródzik néha.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 1hete nekem adta egy ismerős a teljes akiját halastul. Ez egy 25l 3neon, 2 bíborfejű dm. és 2pink dánió volt benne(azóta +4neon+3arany dánió még).


A dolgot kevéssé átgondolva egyből áttettem a halállományt a már meglévő 1 szumátrai algázó, és 2 ballonmolli mellé(75l). Az illető elmondása alapján min. 1hónapja nem takarította őket, de ennél szerintem hosszabb időről lehetett szó, mert kb döglött Balaton szagú volt a víz, meg dzsuvás...Már amikor kiszedte a márnákat, akkor szerintem elájulhattak, meg kifehéredtek.


Itthon betéve a vízbe mind teljesen jól volt és azonnal rendbe is jöttek, de a kisebbik márna azóta is sokszor ferdén úszik, és néha bepörög, és a feje körül spirálisan forog...Azért is nem nagyon tudom mi lehet, mert ő a színesebbik(elvileg jó a közérzete, és sztem lány). Most külön vannak téve, és ott is a ferde van szép színekkel, a nagy meg kifakul és megvörösödik a kopoltyújától -lehet h ő hím, passz. Az illető a nevüket sem tudta, a színes kavicsos koszdutyiba tartotta a gyerekeknek...A többi halon nem vette, észre semmit azóta sem, és nem is fertőzték meg semmivel a többit.


Valamint a hím ballon mollym néha vakaródzik, tettem sót a vízbe, hátha kihalnak a paraziták, csak ő csinálja. Mivel fehér nem látom h foltos e.


Köszönöm a válaszokat előre is!!



#úszóhólyag-gyulladás #bíborfejű díszmárna #ferdén úszó hal #spirálisan úszó hal #vakaródzó hal
2014. júl. 3. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapból egy szisztematikusan, jól megépített, rendezett akváriumban, teljesen ismereten fogalom a betegség, néha előfordulnak növénytápozással összefüggésbe hozható betegségek, amikor a növényszaki többet önt növénytápból mint kellene. Etetés körül szokott még probléma lenni, esetleg a nem megfelelő vízkeménység szólhat még közbe.

Társítási probléma is előfordul. Beltenyészet miatt is adódnak problémák.


A betegségek kezdete mindig ugyanaz, a rossz tartási körülmények miatt vagy x okból a halak legyengülnek, leépül az immunrendszer, majd betegek lesznek, a betegségeket megelőzheti nitrogénvegyületek okozta mérgezés is.

Egy legyengült, beteg halat, szerintem felesleges kezelni, ha kiheveri a konkrét betegséget akkor jön a másodbetegség, ez jó részt csak kínzás.


Más a helyzet ha egy jó körülmények közözött lévő hal hétfőn jól van kedden tüneteket produkál, előtte megfelelő étrend volt neki, jó szűrés stb a tünetek kivételével jó bőrben van, gyógyszeres kúrával helyre tud állni.


Ha nagyon forog akkor legjobb az eutanázia, jeges víz, vagy forró víz,(90 c.fok) a másodperc tört része alatt lezajlik.


Gyógyszeres kezelést a fő akvában soha nem célszerű, sokszor egyenesen tilos végre hajtani, külön kell kezelni a halat, egy porlasztó segítségével egy példa vödörben.


Betegségekről jó leírásokat találsz itt: [link]


Szerintem amelyik hal jól van az már rendben lesz, 25 liter az nem lehetett leányálom nekik, főleg ha elhanyagolt volt.

2014. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a link amit csatoltál, köszönöm! :)

Azóta próbáltam külön tenni, diétáztatni/éheztetni. A fajtársával együtt tettem, de mivel a néha shréen vagy spirálba bepördülő halacska így is nagyon jó közérzetű volt, az egészséges meg kifakult, így 2-3 nap múlva visszatettem őket. Egy állatkereskedésben/a tulaj-eladó valami halbiológus/ azt mondta, h a helytelen táplálás is okozhat úszóhólyag gondokat, mivel megnyomódik a szerv és így kialakul a gond. Amennyiben nem pusztul el, akkor élete végéig lesz egy kicsit fura halacska az akiba, ha az ember nem likvidálja.


Nagyon köszönöm a választ!


Azóta vettem bele bettákat is, de nem túl jól sikerült... Egy nagyon kicsi hímhez, 2 majdnem dupla akkora lányt adott a halas-mert így nem bántja a lányokat. Fura volt az úszójuk, féltem, h valami rothadás,v penész ezért külön tettem őket/azóta rájöttem h semmi, csak az erősen tépett úszó próbál visszanőni/. Lényegében a lányok majdnem teljesen leszedték a fiú úszóját, meg kicsit megsérült..de egymást is bántják a lányok..Most visszatettem a nagyba ott nincs annyi gond, de azért a fiú elég óvatos :)


Meg a leopárd csíkok etetésével küzdök +a szumátrai algázó nagyon meghízott, mert ő is eszi a fagyasztott eleséget...az alga mellett/helyett.

2014. júl. 10. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!