Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szürő tömítését mivel...

Külső szürő tömítését mivel kenjem és hol lehet olyant venni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

A Greenaqua cégnél lehet venni egy spray-t, ami pont erre való:

[link]

Nálunk bevált.

Ha viszont már nem olyan rugalmas a tömítés, akkor érdemesebb cserélni.

2014. júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De tényleg ez kell hozzá?

Nekem több mint 4 éve mennek a külső szűrőim és még nem használtam ilyet.

2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyári szűrő krémek azok szilikon és vazelin keveréke.


Én gyógyszertárba szoktam venni vazelin krémet, viszek dunsztos üveget mert a betétdíj több mint a krém.

600 ft ért megtöltik átlag a literes üveget.


(kertészetben is használom öntöző csöveknél, nem kell rosszra gondolni:D)

2014. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"De tényleg ez kell hozzá?

Nekem több mint 4 éve mennek a külső szűrőim és még nem használtam ilyet."


Én minden gumi tömítést, de akár autó váltó rudazat, műanyag elemek, vagy kerékpár, motor ülést mindent szilikon vagy vazelin krémmel szoktam ápolni.


Egy szerény becslés, legalább négyszer tovább bírják.

2014. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egy szerény becslés, legalább négyszer tovább bírják."


Hülyeség, régen havonta dobáltam el a locsoló tömlő gyors csatlakozókat, most van szerintem 5 éves is, a tömések is nagyon bírják, minden könnyen csúszik össze.


A kertészetre alapozva, bekenem a külsőket is.

2014. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó tudni, bár lehet az enyémben lehet hogy nincs is mit kenni. Összesen csak 2 kis karika van benne a tálcák közt. Sehol semmi más tömítést nem találok.


Itt valaki lefotózta:

[link]


Nem tudom, hogy más külsőszűrőkben hol vannak tömítések, de ebben csak ez a 2 kis karika van és szerintem ennek sincs túl nagy jelentősége, mert ha ezek nem zárnak tökéletesen akkor is ugyanúgy át tudja nyomni a vizet alulra. Nem folyna akkor sem ha kiszedném a tömítéseket, de még jók a tömítései szerintem.

2014. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan ennél az atmannál bekenném a 4 lefogató belsejét, plusz azt a részt ahova a lefogatók csatlakoznak a fejen. Bekenném a fejtömítést egy fültisztító pálcikával szétoszlatnám ha nem akarod kivenni, majd papírtörlővel kitörölni a felesleget.

A tömlő adapter csatlakozását átkenni, majd át törölni, össze szerelés után a csapokra egy nagyobb menyiséget tenni majd "bemasszírozni" párszor nyitni zárni a csapokat, hogy a krémet bedolgozza a persely.

Van az a kis gumi tömítés, azt is be lehet kenni.


Tehát úgy 1 decit minimum el lehet kenni.


Nekem ami van szűrő:


JBL: Fejtömítés beken, majd át töröl, tömlő adapter gumitömítése beken majd át töröl.

Tömlő adapter zárókar, mechanizmus, alaposan beken, lefogató fülek belseje, csatlakozása, beken.


Tetra, fejtömítés levesz, alaposan bemasszírozni a krémet, majd át töröl, vissza tesz, évente elég. Tömlő adapter tömítése beken majd át töröl. Tömlőadapter záró kar, mechanizmus alaposan beken. A kettő fej kiemelő, plusz a két lezáró fül beken belülről alaposan.


Így nem kopnak el soha a csatlakozások, lefogatások, minden könnyebben záródik, megy össze, nyílik szét.


De csinálok egy videót menyivel mutat mást egy kimattult öregedett gumi, vagy egy műanyag esetleg bőr bekenés majd letörlés után.


Példa cruiser bicikli drága ülése olyan, mintha vatta új lenne, rögtön beszívja minden gumi, műanyag, bőr, a krémet.


Lényegében ápolod a műanyag vagy gumi részeket, egy melléktermék, hogy a legkopottabb is olyan mintha vatta új lenne.

2014. júl. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem. Köszi a részletes leírást.
2014. júl. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!