Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eleven szülő halak keresztezés...

Eleven szülő halak keresztezése miként lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék fehér ballonmollit esetleg kék guppival, vagy valami kék hallal pároztatni. Olvastam, h talán a szifó guppi vagy platti az simán megy, ezért gondolom ez sem lehetetlen. Ha valakinek van valami tapasztalata, vagy ajánlható oldal, könyv az ismeretébe, annak örülnék :) Köszönöm!

2014. júl. 3. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

ez lehetetlen, a xifo+platti az megy mivel mindketten ugyanabból a fajból származnak tehát a platti is xifo féle

ezért kereszteződik a xifoval a guppit meg keresztezd egy kék endler guppival mert mással nem fog menni.

2014. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:

Biológiailag nem lehetetlen, de borzasztóan ritka jelenség. A nőstényt szűzen kell felnevelni, mivel ezek a fajok tárolják a spermát, és ha közös akváriumban nőnek fel akkor sosem lehetsz biztos az apában. És mivel a fajon belüli szaporodás értelemszerűen jobban működik, tiszta vérű utódok fognak születni.

Szerintem amúgy egyáltalán nem jó dolog ballon mollyt tenyészteni semmilyen formában. Torz testű hal, nem etikus még többet csinálni belőle, csak mert viccesen néz ki.

2014. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Én sem tartom tisztességesnek a génmódosított vagy kifacsart halakat. De mivel már megvettem, mikor utána olvasva rájöttem, h a ballonmolli is keresztezés miatt van, így már mind1. Vissza úgyse veszik :)


Egyébként, én nem viccesnek, hanem nagyon jó természetűnek találom inkább. Bátor és figyelmes halacska, ráadásnak az ezüst ballon molly még aktívan algázik is :) Mivel a keresztezések miatt kényesebb is mint a normál fajták, így ha bármi gond lenne a vízzel ő rajta már a kezdeti fázisában elcsíphetem, h kell esetleg vízcsere. Alapvetően inkább az oxigén igénye magasabb észrevételem szerint a többi halnál.


Ha jól értem akkor nem lát senki lehetőséget a kék színezet lehetőségére?


Elég aktívan párzik, csak kedvet kapna valami máshoz is :P

2014. júl. 10. 10:23
 4/7 Platypus ***** válasza:
Ha nem értesz egyet a dologgal, akkor nem kéne többet csinálni belőle... Ha szaporítod ezeket a halakat a nyomorukat is szaporítod. Ráadásul garantáltan nem tenne jót az utódoknak a további hibridizáció.
2014. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha tényleg lehet ilyet akkor én is kipróbálom utánanéztem és igazad van lehet bár én inkább sima mollit keresztezek most majd guppival nagyon tetszenek ezek tudnak szaporodni is majd vagy nem?
2014. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem tudnak szaporodni. Van hozzá mindenük :) A kérdés az hogy elfogadják e egymást. Szerintem külön akiba kellene tenni a kiszemelt tenyészpárt és jó minőségű kajával etetni. Meg a hőmérséklettel is lehet játszani. A kis ázsiaiak tudtommal hormonos ráhatással érik el h pározzanak. Bár láttam már macskát tacskó alá feküdni....(undi..semmi nem lehetetlen) meg valahogy van az öszvér is, még ha szaporodását tekintve zsák utca is.


Tehát én nem tartom lehetetlennek. Csak azért dobtam fel a kérdést, hátha valaki tud többet és konkrétat a témáról. Mert nekem vannak ötleteim, csak lehet elég vadak :D


Egyébként a gömb molly is vagy 3-4 fajta keresztezése. Ez ismét csak a szorgos kezű kínaiaknak köszönhető :P

2014. júl. 10. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:

én csak arra gondoltam régen hogy egy madarat (pl struccot)

és egy hüllőt (pl szavanna varánusz) valahogy mesterségesen

keresztezni és abból lenne egy dinoszaurusz xd

2014. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!