Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több dolog van amit nem értek?

Több dolog van amit nem értek?

Figyelt kérdés
Először is folyamatosan mennie kell a világításnak vagy nappal lekapcsolhatom? Lehetséges az, hogy az akvárium nagyon megterhelje a villanyórát és ez pillanatnyi áramkimaradást okozzon? (két napja van és mindkét nap egyszer egyszer volt.) Használtan vettem az akváriumot tehát régiek a cuccok. Sokat fognak fogyasztani? Ja és pontosan mennyi kaja kell 14 halnak? pl egy kávéskanál.
2014. júl. 3. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A világítást éjszakára kell lekapcsolni, nappal mehet 8-10 vagy több órát.

Nagy akvárium kell, hogy a villanyórát terhelje, mondjuk egy 1000 literes akva már kajak.

Menyit fogyasztanak azt számold ki itt: [link]


40ft körül van 1KW áram.


14 halnak lehet 14 kocka fagyasztott táp kell, de lehet fél kocka is elég.

2 perc alatt amit megesznek annyi elég, illetve figyelni kell a csapatot ha már sok hal nem eszik akkora hévvel csak 1-2 beles eszik csak ilyenkor is visszás lehet venni a menyiséget.

Heti 6 nap etess, napi 1 alkalommal, 1 nap a koplaló nap.


Ha valami zárlat probléma van akkor a fűtő lehet a ludas.

2014. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pont,hogy nappal kell mennie a átvilágításának.Úgy szokták mondani,hogy napi 10-12 órát kell mennie.És a kaja a halak méretétől és falánkságától függ.Milyen halaid vannak?Szerintem 1 kávéskanál sok.Annyit adj nekik,amennyit 3-4 perc alatt el tudnak fogyasztani.
2014. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként 50 literes és van arany buráni 4db neon 4 db meg még 4 nem tudom milyen de kétszer akkora mint a neon meg 2 algázó
2014. júl. 4. 00:35
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor napi 10-12 óra világítás elég?

Csak mert úgy tudom h a fény hiánya vagy túlzása befolyásolja a víz színét.(Egyébként világos helyen van. A nap nem süt rá de besüt a helyiségbe.Télen picit jobban nyáron kevésbé.

2014. júl. 4. 00:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hajjaj.


Vészesen túl van telepítve az akváriumod, ráadásul olyan halakkal, amiknek semmi keresnivalójuk 50 litereben, mert túl nagyok/túl aktívak/túl territoriálisak. Azért nem ölik egymást, mert a saját túlélésükért küzdenek. Keress rájuk [link] -n. Annyit segítek, hogy az arany gurámi a kék gurámi színváltozata.


Napi 8 óra világítás bőven elég. És szigorúan nappal. A halaknak is szükségük van az éjszaka-nappal váltakozására.

2014. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt olvastam hogy 8-10 órán át fotoszintetizálnak a növények. Ha azon felül is világítasz, ők akkor sem fotoszintetizálnak tovább, azzal már csak az algáknak teszel jót.


Viszont ezt cáfolom, mert volt hogy 2x véletlenül éjjel is ment a lámpám és reggel úgy láttam szépen ki vannak nyílva és mintha egy milimétert nőttek is volna. Biztos hogy fotoszintetizáltak és ezzel jól megzavartam őket, mert utána kikacsoltam pár órára, de aztán nappal megint bekapcsoltam.


Ezzel viszont az baj, ha így össze-vissza megy a világítás, hogy attól hosszú távon agyon stresszelik magukat a növények és ez beteg satnya növényeket eredményez, sőt esetleg meg is halnak.

Szükségük van nekik is normális alvásra.


Ezért kell venni egy napi időkapcsolót, mert az nem felejti el magát bekapcsolni és kikapcsolni időben.

[link]

2014. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az akváriumot nem célszerű napfénynek kitenni, a legjobb ha sötétebb szobában van, így szebb látványt is nyújt napközben.


Alacsonyabb fényerőnél lehet többet világítani, példa ha 15watt a fényed akkor mehet 10 óra fölött is, minél erősebb a fény annál rövidebb a világítási idő.

Példa a tündér hínárom 0.5 watt/liternél 12 órát van nyitva, 1 watt/liternél csak 10 órát.

Vannak növények nélküli sügeres akváriumok, ott annyit világítanak amennyit látni szeretnék az akvát.


A víz színét a világítás nem befolyásolja, ha elégtelen a szűrés akkor szokott lenni a sok ammónia miatt alga bumm, akkor zöld lesz.


Nagyon utána kellene olvasni a dolgoknak: [link]

2014. júl. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nos, olvastam olyat, hogy szürö az egy harmadik dolog a melegîtö és a levegöztetö mellett? Valamint münövény esetén hogyan lehet a jótékony baktériumokat betelepiteni? Nekem fa asztalon van az akvarium az baj? Nincs alatta semmi. 50 liternél tényleg hetente vizet kell cserélnem?
2014. júl. 4. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Hetente 30%-os vízcsere kell..

De most akkor nincsen szűrőd? Az a legfontosabb dolog.

Ezek a halak különben sem valók 50 literbe.

Én a helyedben elajándékoznám valakinek sürgősen a halakat,és beszereznék egy szűrőt. Kidobálnám a műnövényt,és helyette raknék be valami normálisat. Várnék 2 hetet,hogy a szűrőbacik elszaporodjanak a szűrőben,és csak utána tennék be halat, aminek előtte UTÁNANÉZEK!A mostaniak csak a saját pisijükben élnek,és nem az a kérdés,hogy meg fognak-e halni,hanem az,hogy mikor.

www.diszhal.info oldalon megtalálod a halakat,és azt is,hogy hány liter a MINIMUM amibe bele lehet rakni őket.(és a hőmérséklet is nagyon fontos)...

2014. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így adták azt mondták hogy ez egy komplett akvárium és minden megvan benne.
2014. júl. 4. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!