Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogy látjátok?

Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Olvasgattam fórumokon, h elavult szűrőanyagnak tartják a siporaxot, valaki egyenesen csak mechanikai szűrésre ajánjla :). Dobálóznak az ada bio szűrő anyagával ,eheim subtrat proval, serachem matrixxal, jbl bio szűrőanyagával. Egyik teszten állítólag a matrix lenyomta csúnyán a jbl és az eheimet is. Vélemény?

#Siporax #szűrőanyag #ada bio #searchem matrix #eheim pro
2014. júl. 4. 12:36
 1/7 Platypus ***** válasza:
80%
Úgy gondolom, egy bizonyos szint fölött teljesen mindegy, tud-e még egy kicsivel többet egy szűrőanyag. Egy ésszel telepített akváriumban reális méretű szűrővödörrel mindegyik bizonyítottan képes tökéletesen ellátni a feladatot. Az meg, hogy melyik az abszolúte legjobb, az sokban múlik az egyedi körülményeken is. Ezek közül a seachem matrixot használom, de nem azért mert a legjobbnak tartom, hanem amikor vettem ehhez tudtam kedvező áron hozzájutni. A lávakő, macskaalom meg az ilyesmik tényleg felejtősek, de a gyári szűrőanyagok képesek arra, amire kell. Van kínai siporax hamisítványom is, még a márkája sem volt európai betűkkel megadva. Az is képes ammóniamentesen tartani az akváriumot.
2014. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Édesvizi akváriumhoz vettem eddig lávakövet ami már nincs meg. Zeolitot és több féle siporaxot. Egyszer biolabdát is, amit utána kidobtam. Tengeri akváriumhoz több féle aktiv szenet és perlonvattát. Amiket felsoroltál olyanokat nem.
2014. júl. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Kissé nevetséges ez a megállapítás.


A siporax ezer éve bizonyítottan jó szűrőanyag. A nitrifikáció és a baktériumfilm nem változik, hogyan lenne képes egy jó szűrőanyag elavulni?



Van sejtésem, melyik fórumon olvastad ezt, az a szemlélet számomra nem akvarisztika, hanem péniszösszemérés.


Bocsánat.

2014. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát összefoglalva. nem az ammóniabontó képességével van bajuk, hanem már nem "menő".
2014. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy növényes akváriumba ahol kevés a mechanikai szennyeződés oda tökéletes egy "golyóforma" porózus anyag, az hogy elavult elég meredek kijelentés, aki az eladásából él annak elavult persze, siporaxot megveszed és ennyi.


Pont a növényes fóromon a szűrőanyagok nagyító alattban tesztelték a siporaxot, 5 ! éve használatban levő karikáról van szó, teljesen jó állapotban volt, nem volt eltömődve.


Ha 5 év használat után teljesen jó akkor miről beszélünk?

Vettem egy szűrőt, talán eheim substrat pro volt benne de nem biztos, betettem a gurámik alá, ment az egész 2 hónap használat után a wécébe, használhatatlan lett.


"valaki egyenesen csak mechanikai szűrésre ajánjla :)"


Erősen ajánlott betenni, ha az "ominózus" profi szűrőanyagok eltömődnek legyen valami szűrés azért.


"Egyik teszten állítólag a matrix lenyomta csúnyán a jbl és az eheimet is."


De mit teszteltek?


Nálam példa az egyik akva, etetek napi 3 fagyasztott kocka kaját, 1-2 alga tabi, plusz zöldség, sokáig tesztelve lett az ammónia, mindig nulla volt, vízügyi főiskolán mérték, 2 éve használatban lévő siporax.


Akkor a "0" közeli ammóniától van jobb, mehet mínuszba is?


Szerintem hülyeség az egész elmélkedése a fórumnak, el akarják adni a többi szűrőanyagot is.


A mai szűrőanyagok szinte mind jók, a sipraxnak a formája előnyös, főleg társasban.


Példa a siporax mini a legrosszabb bio szűrőanyag ami létezik, serafil 120 szűrőbe tettem, 4 rekesz, a legfölsőbe került, sok szivacs után, teljesen beállt, az egész rekesz, egy massza volt az egész, használhatatlan.


Tehát az akvárium terhelésén, a szennyeződés mértékén múlik melyik szűrőanyag jó.


Növényesbe lehet én is eheim, vagy matrix szűrőanyagot tennék.

2014. júl. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De egyszerű amelyik a lenti két dolgot tudja az számomra, illetve a társas akváriumosoknak jó, a többi kuka.


http://www.youtube.com/watch?v=2S0wyn8Iptc

http://www.youtube.com/watch?v=EMjxRSeV_i0

2014. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2014. júl. 5. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!