Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás segítség? Pár...

Világítás segítség? Pár hónapja szettet vettem, de természetesen gyenge a fény, cserélném.

Figyelt kérdés
Viszont jobban tetszik a fekete műanyag tető, mint az üvegtető. Hogyan erősíthetném meg a világítást? Illetve végszükség esetén vágatok egy tetőt üvegessel, ez esetben milyen világítást ajánlanátok?
2014. júl. 7. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A 2cm vastag gyenge kis vízalatti fénycsövek arra jók, hogy kettőt be tudsz tenni a tetőbe pluszban és kicsit világosabb lesz összességében az akvárium, de kb fél év után elkezdenek kiégni.

[link]

Vagy ragaszthatsz a tetőbe ledszalagot kiegészítésnek, az is kiég, valahogy 3-masával égnek ki a ledek nálam.

Egyik megoldás sem valami erős, de lehet hogy elég.

Attól függ mihez.


Én egy kb 80 literes akváriumhoz, amire tettem üvegtetőt, egy Quad T5 2x24W világítást használok, de a falra fogattam fel végülis egy polctartóra, nem az akváriumra, mert ha le kell vennem a tetőt, nehogy már a lámpát is le kelljen vennem hozzá. Kényelmeseb ha a falon van.

Egy picit magasabbra tettem, mert túl erős volt:

[link]


A nyitott akváriumokra ilyen csiptetős lámpákat használok: [link]

Ezeket azért szeretem, mert mindegy mekkora az akvárium.

Kicsire egy lámpát teszek, nagyobbra többet és kész. Kb másfél évig bírják ezek az izzók, aztán másfajta izzót is lehet beletenni, pl volt amelyikbe tungsramos izzót tekertem, mert az olcsóbb mint a gyári izzója.


Itt is van néhány lámpatest, lehet válogatni:

[link]

2014. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csiptetős lámpatestek kicsit otrombák, de jó minőségűek. Szerintem 10-20 év mulva is jók lesznek a foglalataik.


A Quad T5 lámpa gagyibb minőség, de gondolom lehet vigyázni rá, nem egy bonyolult szerkezet. Van 2db plexi csőtartó benne, ami 1 év után elöregszik és könnyen törik. Így amikor csövet akarsz benne cserélni, célszerűbb nem feszegetni, hanem kicsavarni csavarhúzóval ezeket a lábakat és óvatosan kihúzni belőle a csövet.

Én eltörtem egyet, utána odadrótoztam a csövet, a másikkal óvatosabban bánok :)

2014. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jobban tetszik a műanyag tető akkor bővíts a világításon, ha nem tudod magad megcsinálni keress egy villanyszerelőt.


Itt egy leírás: [link]

2014. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!
2014. júl. 8. 00:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajánlanám még a konyhai neoncsöveket.Kicsit hülyén hangzik, de nekem nagyon jól bevált.Vékonyak, kicsik és baromi erős fényük van.Ezek a T4-es csövek jobban világítanak, mint amit az akváriumtetőbe szerelnek.
2014. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!