Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az axolotlró...

Nicefly kérdése:

Mi a véleményetek az axolotlról? Akinek van mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

nekem tetszik, de úgy tudom csak élő dolgokat eszik meg, legalábbis én úgy halottam, hogy nincs nekik külön táp, szóval nem kéne mert nincs szívem odaadni még egy bogarat se ami él..

egyébként szerintem tipikusan az az állat ami egyszerre szép és csúnya

nem tudom megmondani miért, de egyszerűen kicsit undor fog el ha meglátok egyet, viszont egyben szépnek is látom :)

2014. júl. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem könnyű tartani, hideg víz kell neki, nagy alapterület.
2014. júl. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Én is szeretnék, szerintem nagyon aranyos kis állat. :) Mintha másik bolygóról jött volna. :D

A tartása nem egyszerű, de elég szívós kis állatok, és olcsón is hozzá lehet jutni, nem kell rákölteni kéthavi fizetést (a környéken egy tenyésztő 2300-ért adja darabját, a vadas már kicsit drágább).

Megfogni, babusgatni ugyan nem lehet, de ezért kárpótol az egzotikus külső. :)

2014. júl. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Sosem akartam venni, de nézegetni szoktam.

Akkor már szerintem a gébek jobb fejek, mert azok kimennek a szárazra is ugrálni, és jobban bírják a meleget.

2014. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
szerintem ez tipikusan az az állat amit megnézel, megcsodálsz egy kiállításon v állatkereskedésbe de tartani baromi unalmas lehet :D de kinek mi, ha neked tetszik akkor hajrá :) én inkább halakat tartanék az akvárimban meg garnélákat, ha terrárium akkor meg nyilméregbéka :D
2014. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik olyan állat, amiről nem tudom eldönteni szívesen tartanék-e.

Igen, mert:

- mókásak

- nyugis jószágok

- érdekes project lenne számukra egy növényes akváriumot berendezni

- sokáig élnek (megfelelő körülmények között tartva)

- szaporított állomány (egyes gőtékkel és szalamandrákkal ellentétben)

Nem mert:

- 27°C-os az akváriumom vize, a fűtő hetek óta nem volt bekapcsolva, ezek meg 24°C-on már a halálukon vannak

- a 25-30 centijükkel nekem már a túl nagy kategória

2014. júl. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csodálatosak :) Amióta vannak kénytelen voltam száműzni a tévét a szobámból mert nem fértek el, de azóta inkább bámulom őket akármeddig mint a tévét. Nagyon jófej állatkák, néha néha megharapnak de nagyon cukik, ahogy szétcincálják a kaját, olyanok mint a mini cápák. Szerintem egyáltalán nincs igaza aki azt mondja hogy nehéz a tartásuk, az a lényeg, hogy a víz ne melegedjen 23-24 fok fölé nagyon, legyen levegőztető, egyenek 2-3 naponta, és legyen valami bunki ahova el tudnak menekülni. JObban érzik magukat sötétben. úgyhogy még világítás sem kell az akváriumba, igaz minél nagyobb kell nekik, az enyém 50x50x100-as, de lehet túl nagy is, mert nem igazán használják ki. bár ha tehetném hatalmas lenne de csak erre van pénz. És egyébként nagyon szívós állatkák, az enyémnek még babakorában leszakadt a lába, lehet egy nagyobb harapta meg neki de gyönyörűszépen újra kifejlődött. Én egy ezresért vettem őket, a világ legszupibb axi tenyésztőjétől. A kajájukhoz viszonylag egyszerűen hozzá lehet jutni, én főleg fagyasztott szúnyoglárvát adok nekik, próbáltam apróbb rákokat , az nem jött be nekik, tubifexért sincsenek oda, a csirkemellet úgy ahogy megeszik, ha nagyobbak már. Nem nagyon szoktak betegek lenni néha felpuffadnak olyankor picit éheztetni kell őket, nem 2-3 naponta adni nekik enni hanem inkább 4. Szóval szerintem nem valami bonyolult a tartásuk. De megéri, mert csodás kis szörnyik.
2014. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!