Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akvárium tervezése?...

72 literes akvárium tervezése? (galaxy razbórák)

Figyelt kérdés

Szóval így nyárra végre összegyűlt az időm meg a pénzem és rendeltem a minap egy 72 littyós akit. Jelenleg van 4 galaxym és 2 neonom (barátnőm rámsózta és tudom, hogy nincsenek jó helyen, ezért is szeretnék egy fokkal nagyobb aksit). Fejben megvan, hogy körülbelül milyet szeretnék de hát abban nincs benne a technika és ezért szeretném a segítségeteket kérni. Kinézetre valami hasonlót képzeltem el: [link]

Valamint gondolkozom még azon, hogy vegyek-e külső szűrőt, hogy több törpécske férjen be, de ha felesleges a külső, akkor egy Eheim Aquaball 130-ra gondoltam. Világításnak valami erős led szalagra, ennek konkrétan nem néztem még utána. Növénytáptalajt veszek plusz rá majd a dekorként szolgáló bazalt aljzatot. Növényeket már választottam, remélem jók lesznek, a könnyen gondozhatóak közül válogattam, nekik gondolom elég a táptalaj meg néha folyékony tápsó, emellett erős világítást mindenképp szeretnék. Fa dekorációnak milyet ajánlotok, ami kis mértékben vagy egyáltalán nem színezi a vizet? Milyen halból mennyi mehetne bele külső szűrővel illetve belsővel?(neon, galaxy, red cherry esetleg vagy más faj ami ebbe az élettérbe illik) Igazából azt szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat, tippjeiteket, észrevételeiteket.

Előre is köszönöm!

14/L


2014. júl. 9. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha csak 1 féle talajt veszel, például Pro soil-t, vagy bármilyen általános növénytalajt.


Erős ledszalag nincs. Valamilyen kompakt izzós, vagy T5, vagy T8 csöves lámpát kéne venni rá.


Az eheim aquaball-ba a garnélák biztos hogy belemásznak.

Egy külső szívó ágára rá kell húzni egy szivacsot, az nem szív be senkit.

2014. júl. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
66%

Ha a képhez hasonló akváriumot szeretnél, azt nem úszod meg külső nélkül. Nekem a 70 literes növényes alatt van egy 600l/órás külső, egy 200 liter/órás belső és még így is csúnyán gyűlik a mulm a gyep alatt a talajban. Az ilyen növényzetet nem úszod meg fényerő nélkül, ahhoz meg kell a komoly biológiai szűrés különben algás leszel.


Jó LED lámpa még nincs elfogadható áron. Ilyen akváriumhoz alkalmasat eddig egyedül egy márkánál láttam, ez az ADA, de az ára miatt nem földi halandónak való. Inkább T5 lámpákat nézegess, az odyssea cuccai pl. megfizethetők és alkalmasak a feladatra.


A legkevésbé színezős fa a red moor. Nekem a szavanna a kedvencem, eleinte színez de nem vészesen sokáig.

2014. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, azt viszont elfelejtettem írni, hogy nem akarom az egészet gyepesíteni csak egy kisebb részt, mondjuk úgy az alapterület egynegyedét. Az akasztós szűrők milyenek egyébként? Valamint a halakból mennyi mehetne bele? Köszi a válaszokat! :)
2014. júl. 9. 18:31
 4/7 Platypus ***** válasza:

Az alapterület egynegyede az egy szép nagy gyep. Nagyon nem kezdőknek való kihívás, a növényes akvarisztika legnehezebb és leginkább felszerelésfüggő része. CO2 nélkül kvázi esélytelen. Ezt nyálazd át:


[link]

2014. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen kis nanohalakból rakhatsz 15-20 db ot nyugodtan :)
2014. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huhh... hát nem is gondoltam volna hogy ennyire bonyolult :D így akkor a szingapúri vagy a karácsonyfa mohát választom inkább, ahogy ajánlják a kövekre teszem és egymás mellé :) Köszönöm a segítségeteket!
2014. júl. 9. 23:31
 7/7 anonim ***** válasza:
kövekre :D , és ha van egy két ezred fölösben akkor vegyél red moor fát, az ilyen kis ágas bogas amin jól néz ki a jávai :) de olvass utána mindennek könyvekben és a neten, olvasgass 1-2 hétig minimum és csak utána vágj bele sztem :)de ha szívós növény kell akkor anubias :D nekem már tele van az akvárium vele olyan szépen nőnek pedig annó a többi növényem kipusztult
2014. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!