Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkóros halat kíméletesen...

Hasvízkóros halat kíméletesen hogy lehetne elpusztítani?

Figyelt kérdés

Egy lazacom majdnem 100% hogy hasvízkóros. Hirtelen felfúvódott a hasa, és a pikkelyei is kiállnak... Kivettem a közös akváriumból, a többinek úgy látszik nincs baja, de azért kezelem őket is sera omnipurral, nehogy kipusztuljon mind.

Szóval most egy befőttesüvegben van, de nem tudom hogy nyírjam ki kíméletesen.. Valami tanács??



2014. júl. 9. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
hát ha semmi esélye a gyógyulásra akkor vagy túladagolod a gyógyszert vagy jégkockákat dobálsz a vízébe és attól szép lassan "elalszik" vagy simán fejbeb4szod :D , ezek vannak én mondjuk csak a gyógyszertúladagolást alkalmaztam egyszer véletlen :( , a többit meg akvarisztikai könyvben olvastam
2014. júl. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
de nem fog enni és elöbb utobb ugyis elpatkol csóri :T
2014. júl. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Platypus ***** válasza:
100%
Azért az nem úgy megy hogy jégkockákat dobálsz. Így lassan hűl le a víz és szenvedni fog a hal. Hirtelen kell jéghideg vízbe átrakni és akkor szó szerint azonnal megöli a sokk. Előtte el lehet kábítani szekfűszegolajjal, de az gondolom úgysincs kéznél.
2014. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

én gyerekkoromban anyámék kávédarálójját használta erre a célra... a másodperc tört része alatt kivégez egy halat... tudom szadista kisfiú voltam nem kell felhívni rá a figyelmemet...

sőt ha azt is hozzáteszem, hogy utána cukrot daráltam a kávédarálón, hogy kitisztítsam, majd beöntöttem a többi porcukor közé, reggelente pedig kuncogva néztem, ahogy apám a reggeli tejébe keveri :D ...

2014. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:D köszi! A kávédarálót azt hiszem meghagyom másnak...

Nem hiszem hogy meggyógyul, nagyon rosszul néz ki.

A jeges vizet próbálom meg. Köszönöm!!

2014. júl. 9. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaj de perverz vagy te halas-kávédarélós :DDDD


Hát...én eddigi életecskémben egyszer pucoltam halat. Élve kaptam rengeteget, közepeseket. Volt egy vaskos, fa nyelű késem, azzal becéloztam a tarkóját, vagy ha úgy tetszik, a feje hátsó részét, jól fejbe vágtam csórikákat és kezdődött a pucolás. Azonnal meghaltak. Szerintem többet szenvedtek a nagy tál vízben, míg a sorikra vártak.

2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, de ez egy 2cm-es lazac. Díszhal. :)

És szerintem már a macska sem enné meg. :)

2014. júl. 9. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
# 4/7 aztakv.. nem hiszem hogy ez igaz.
2014. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
esküszöm, hogy igaz, guppikat tartottam azok meg szaporodnak mint a nyulak... tanulószobás voltam 11-12 éves korunkban a szomszéd gyerekkel, de kajálni hazajöhettünk tanszoba előtt, mert a suli mellett laktunk, min meg minden nap kajálás helyett kinyírtunk 1 halat... nem vagyok rá büszke, de ezzel az emlékkel kell élnem :D
2014. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a tóban lévő koikat tizedelte valami nyest, vagy akármi, a lényeg, hogy találtam egyszer egy halat, ami félbe volt harapva, csak az első fele volt meg, de még élt. Betettem a fagyasztóba már bejegelt vízzel, mikor kb fél perc múlva ránéztem, már elpusztult. Szerintem ez a legkíméletesebb, a lényeg, hogy nagy legyen a hőmérsékletkülönbség, a jéghideg víztől szinte azonnal kimúlnak.
2014. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!