Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok pár tanácsot adni...

Tudnátok pár tanácsot adni egy akvarisztikában már nem, de sügérek terén még kezdő akvaristának? (többi lent)

Figyelt kérdés

Több éve van akváriumom, jelenleg egy 200 literes növényes high-tech vegyes trópusi aksim van.

Úgy döntöttem, hogy sügéres témába kezdek.

Az akvárium adott. 200 L. 100x40x50. Külső, belső szűrőm van. A technikával nem lenne gond.

Magáról a sügérekről kérnék tanácsot, hogy mi az amit egy ekkora akváriumban lehet tartani?

Amit én nézegettem eddig és úgy vélem hogy jó lehetne:


Aranysügér Labidochromis caeruleus

Levendulasügér (Iodotropheus sprengerae)

Meggyhasú sügér(Pelvicachromis pulcher)

meg esetleg valami kék színű ami jól mutat a sárgák mellett


Köszönöm előre is a válaszokat,tanácsokat!


2014. júl. 11. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 1 nagy sügeres,de a meggyhasú nem illik a képbe, lágyabb savas vizet szereti. De majd a nagy sügeresek megmondják.
2014. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ahogy az előző mondja, a meggyhasú kakukktojás. Afrikai vagy amerikai sügéreket szeretnél? A kettő együtt nem megy. Egyes amerikai fajok ugyan bírják a kemény vizet, de ezeknek sem ideális, és a meggyhasú nem is tartozik igazán a szívós fajok közé.
2014. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Afrikaira gondoltam. Akkor a meggyhasú kilőve. Amikre még gondoltam:

Neolamprologus brichardi - Porcelánsügér

Neolamprologus buescheri - Villásfarkú barna karcsúsügér

Pseudotropheus socolofi


Ezek jók lehetnek kezdésnek?

2014. júl. 12. 11:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Passz. Nekem Maingano sügér + Kockás torpedósügér volt együtt békében. Ezek megvannak a porcelánsügérrel is elvileg.
2014. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lala6 válasza:

Szia!

Nem feltétlenül kell kilőnöd a meggyhasút ő is afrikai csak tanganyika tavi nem malawi.

Socolofit nem ajánlom rendkivül agressív fajta és a yellow-kat kicsinálja.

Porcelán sügik is szépek de 2db-nál többet ne tarts mert az előbb utóbb Porcelán sügis aki lesz mert a kicsik is védik a következő nemzedéket és kicsinálják a többi halat sőt a náluk 3× nagyobb sügiknek is nekimennek ha kicsik vannak.

Ha kékes színt szeretnél belevinni én a hongi swedent ajánlanám viszonylag jól kezelhető fajta.

[link]

2014. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!