Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A házilag készített CO2...

A házilag készített CO2 rendszertöl nem lehet szén-dioxid mérgezést kapni, ugye?

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2014. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha szivárog akkor se?
2014. júl. 11. 22:17
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha lehetne, azt írtam volna...
2014. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi,csak mert valaki írta itt privátba még egy elözö kérdésemnél,hogy ne csináld tesó.Akkor nem,akkor jó!
2014. júl. 11. 22:47
 5/18 Platypus ***** válasza:
Te nem kaphatsz tőle mérgezést. A halaid viszont kaphatnak, ha kis akváriumhoz használod és nem ésszel állítod össze. Ha szivárog, ha nem szivárog, az a CO2 végül a szobád levegőjében köt ki. De ez a mennyiség nagyságrendileg sincs sehol a veszélyeshez képest.
2014. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%

A házilag készített CO2-nek cefre szaga van, ezért ki fogod nyitni az ablakot. De ha nem nyitod ki, akkor sem jelentős. Régen kinyírtam vele egy kis algaevő halat, de magamat még nem sikerült. Valószínűleg bekábult, mert ráégett a fűtőre. Előtte nem csinált ilyet, csak aznap, amikor először beindítottam. Tudod mert ez olyan, hogy először nem jön belőle semmi, aztán beindul mint a güzü, nyomja ezerrel a gázt 1 napig, majd egyre gyengébben és 3 nap mulva leáll. Igazából egy nagy szar, ami ingadozik össze-vissza, és pár naponta újra kell keverni.

Nagy akváriumba is szórakoztam vele, ott nem okozott gondot. Állandóan vásároltam az élesztőket, mert volt amikor olyan élesztőt sikerült vennem, ami nem akart beindulni. Romlott volt, vagy mi a szösz én nem tudom, de nem minden élesztő indult be. Ezek után meguntam vele a kínlódást. Talán csak 2 hónapig szórakoztam vele mindössze.


Vásároltam nagynyomású palackos Co2-t. Beállítottam, ment pár hónapig ez is, szépen nőttek a növények, aztán bealgásodott a porlasztóm. Kivettem, lemostam ecettel, visszattettem. 3 hónap mulva megint bealgásodott. Kivettem, eltört, rátettem egy másik porlasztót. Láttam hogy ezen több buborék jön ki, visszavettem a nyomásból és lefeküdtem aludni. 1 óra mulva felkeltem, ránéztem az akváriumra és az összes halam pipált, mert elállítódott a reduktor és nyomta ezerrel nekik bele a gázbuborékokat. Leállítottam, cseréltem vizet és békén hagytam a halakat egy ideig. Aztán beállítottam még gyengébbre. Tök kevés CO2 ment bele és ez hosszú távon a növényeken is látszott, nem voltak már annyira szépek, de inkább a halakat védtem, féltettem. Úgy gondoltam a növények le vannak tojva, nőnek ahogy nőnek, de a halakra oda kell figyelni.

2014. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Platypus ***** válasza:
61%
Kedves előző, az hogy te bénázol, nem jelenti azt hogy semmi sem működik. Nálam nincs cefreszag és elég hetente hozzányúlnom az élesztőshöz(zselatinos verzió), és nem hogy nem öltem meg halat, de semmiféle stresszjelet sem mutatnak. Ehhez persze kellett az elején egy időszak amíg megfigyeltem mennyi az elég. Ha túl sok gáz jött, csak lejjebb nyomtam a porlasztót a vízben és csökkent az áramlás.
2014. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Pendulum92 ***** válasza:
30%

Én is adagolok élesztős co2-t. Nem sokat, de érezhetően szeretik a növények. Nekem a za tippem, hogy lisztet kell használni, és egyenletesebb lesz. Talán a szelatinoshoz lehet hasonlítani így leírás alapján. Kis cukrot is kell az elején rakni, hogy gyorsabban beinduljon, de a liszt valahogy egyenletesebben és tovább adja egyúttal.


Szerintem amit el akarok érni vele, azt sikerült, nem algásodom tőle, a beoldás is úgy megy, hogy egy belső szűrő venturi csövére van kötve, és tökéletesen megy, apró buborékok vannak. Halakon sem látni semmit, az amano lába is gyors :D


2 palackkal megy, 1 hetente leöntöma víz felét, feltöltöm, kicsi lisztet utánaöntök, és ennyi, megy vagy 3-4 hónapja már legalább gond nélkül. Élesztőt sem vettem azóta, nem hagyom, hogy elpusztuljanak, nem keverek teljesen új löttyöt, így mindig fel tud szaporodni. A legolcsóbb liszt meg 100 ft/kg, és egy kiló liszt szerintem legalább fél évig elég.

2014. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én tegnap este helyeztem üzembe,de még nem megy.Még egy buborék sem jött ki rajta.
2014. júl. 12. 19:58
 10/18 Platypus ***** válasza:
Vagy megölted az élesztőt (túl hideg hűtőben vagy túl meleg vízzel bekeverve meg lehet) vagy túl mélyre raktad a porlasztót. Húzd a porlasztót közvetlenül a felszín alá, ha ott sem bugyog akkor döglött a rendszer.
2014. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!