Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valiznériámnak lekonyult...

Valiznériámnak lekonyult néhány levele. Mitől lehet ez és mivel próbálkozhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ahogy a kérdésbe írtam néhány 20-25 cm-es szép zöld új hajtás lekonyult és fogalmam sincs miért eddig szépen nőttek. Fogalmam sincs mekkora a világításom ajándékba kaptam az akváriumot hozzá a világítást is és nincs rajta semmi jelzés hogy mekkora lenne de szerintem valiznériának elégnek kéne lennie. Anumbiasok,fodros levelű vízikelyhek,indiai vízicsillag (ami megvan már egy éve és nem nőtt semmit ronda volt de nagyon nagy gyökeret eresztett és amióta tápozom őket megindult nagyon),mocsári ál-hortenzia amit a valiznériával együtt vettem és eddig csak úgy vegetált de most ő is nagyon szépen nő.Tehát szépen mindenféle növénnyel be van növényesítve és minden megeredt amióta tápozom őket. A szűrés megfelelő,heti vízcsere talaj tisztítóval ami a köveket átforgatja és kiszívja közülük a salakot,mint mondtam tápozom is őket a heti vízcserénél sera növénytáppal ami elég híg lötty azért csinálom hetente és nincsenek is túl mélyre ültetve mert azt mondták az sem jó neki. Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 14. 10:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam a szövegből 120 literes akvárium
2014. júl. 14. 10:15
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésed leírásából úgy értelmezem sokáig nem adtál növénytápot az elején, ez a nitrát igényes valliznériának kedvezett, a többi növényed csak vegetált kálium nélkül.


Adtál a vízbe kálium+micro elemes tápot, erre a többi növény is beindult, fogyasztják a nitrátot mivel a nitrát magába nem elég kell hozzá kálium+micro elemek, a vallisneriának nem jut elég nitrogén szerintem.


Egy társas akváriumban a halaktól származó ammónia alakul át nitráttá, ez a baktériumoknak, szűrésnek köszönhető, ez a nitrát mennyiség vagy elég vagy nem.

Ha gyengébb a szűrés akkor az ammónia lassabban alakul át, ez kedvez az algáknak, ez is lehet ok.

Ha nincs sok hal akkor adagolj nitrát tartalmú növénytápot a jelenlegi tápod mellé, próbára neptun növénytápsó jó, ha megindulnak a növények át lehet térni komolyabb nitrát tartalmú tápra.


Ha sok hal van, vannak nagytestű halak, akkor az ammónia lassabb átalakulása lehet a nitrát hiány oka, ezt algásodás mutatja leginkább.

2014. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. júl. 16. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!