Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást tennétek az...

Milyen világítást tennétek az akváriumra?

Figyelt kérdés

Van egy 60 literes akvim. Eheim 2213 szűri biológia töltettel. most egy fekete "egybe tető" van rajta és szeretnék rá egy nyitott armatúrát tenni. Nagyon zárt így, eléggé melegszik a pluszban beépített cső miatt (így 2x15W). Akváriumplus on találtam egy két armatúrát ami ilyen, csak nem tudom hogy a 24W vagy 2x24W lenne a jó.

Nem tudom hogy a t8 csövekhez képest a t5 mit tud, sokkal több luxot ad e le azonos watt mellett...


[link]


Ez lenne az akvárium. igazából nincs olyan növényem aminek annyira kellene a sok fény. De a 24 az meg nincs még csak épphogy 0.4W/l.

szóval dilemmázom, másodvélemény kellene.


Köszi mindenkinek.



2014. júl. 15. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A 2x24 watt már co2 rendszert igényelne, a t8-t5 fő különbsége, hogy azonos hosszban a t5 50%-al többet fogyaszt , 55%-al erősebb a fénye mélyebbre világit mint a t8.


Ha kimondottan a melegedés a probléma akkor mifelénk mindenki pc ventilátort tesz csúszásgátlóval az etető nyílásra, sokan megoldották már itt is a gyk oldalon ez alapján.

Tudtommal mindenkinél működik.


Videó: http://www.youtube.com/watch?v=gzKSICzDIyc


3 csöves aquael tetőnél (54 liter) megoldja a hűtést, annyi hogy sok a párolgás.


Nyílt akva az lágy vízzel szép akkor nem küzdesz annyira a vízkővel.

2014. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amúgy egy teljesen pofás társas akvárium, ránézésre magasra tetted a nitrát szintet, figyelj rá, hogy ne legyen belőle hiány, sanszos, hogy majd adagolnod kell.


Megfelelő a szűrés is, nincs túltelepítve. Engem csak az a bumszli hőmérő zavar:)


A vallisneria nálam nem volt oda a t5 csövekért, állandóan algásak voltak a levelei, megbarnultak.


Pofás akva, grat hozzá.

2014. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a hőmérő pont azért van bent mert gyanús volt hogy melegszik.

Az a baj hogy nagyon gagyik a folytók és túlmelegszenek, ha vizet fröccsentek rájuk felforrnak. Szóval annyira nem bízom már az egészben emiatt is cserélném le a tetőt.


Hogy érted hogy magasra tettem a nitrátot?

2014. júl. 15. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hogy érted hogy magasra tettem a nitrátot?"


Egy társas akváriumban a halak ürülékéből, vizeletéből, kopoltyúiból keletkezik egy ammónia mennyiség, ha jó a szűrés ez nitráttá alakul, a növények átalakítják ammóniummá és felveszik ha megfelelő a fény illetve pótolva vannak a hiányzó macro, micro elemek.


Akkor van probléma ha kisebb az akvárium és kezdésnek erős kifejlett növények vannak, ront a helyzeten ha kifejezetten nitrát igényes növény is van mint a vallisneria, kialakulhat nitrát hiány több növénynél ami nem tudja felvenni a versenyt az intenzív fejlődésű növénnyel.


Példa nálam 200 literes akva, 4 gurámi, 6 ormányos márna, 10 páncélos harcsa, mind kifejlett, felnőtt, és adagolnom kell a nitrátot különben a H.M tönkre megy, sokáig a vallisneria volt a ludas a nitrát hiányért, mostanában a tüskés hínár, tündér hínár, az indiai vízi csillag, hólyagos vizikehely.


Vannak olyan növények amelyeket átlag a nitrát szint csökkentésére használtak régen, a hólyagos volt a top, ma a vallisneria és több hínárféle.

2014. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindig tanul valamit az ember, magát a kémia vonalát tudom és értem is, nem az volt a fő probléma. Nem tudtam hogy a valisneria ennyivel nagyobb mértékben képes nitrát hasznosításra.

Mindenképpen nézem majd kis idő elteltével.

2014. júl. 15. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma már nem így néz ki, egy kép 2013-ból [link]


3 hónap alatt eluralkodott a vallisneria, a fölső képen látszik egy kicsi fehéres inda, ha nem fönt növeszti a leveleket akkor láthatatlanul a talajban kúsznak az indái, majd előbújnak a csemeték tucatszám.


Mindez napi 3 fagyasztott kocka haltáp, 3 alga tabletta, mellé főtt zöldségek, ebből képződik a nitrát.


Mára kivettem a vallisneriát, lehetetlen volt kordában tartani.


Most az apró fogú tüskéshínár szívat, meg az indiai vizicsillag, még a vizi kelyhet is visszafogták, kihozzák az akváriumot nullás nitrátra.


Ez magában nem gond, sőt jó, egy társasban ez a cél, de lehet látni, hogy "hintáznak" a növények, ha adok hozzá nitrátot nől minden, ha nem adok akkor csak valamelyik az intenzívebb növekedésűekből, amelyiket nagyon meg metszem az a következő héten megtorpan egy kicsit és a másik lódul meg.


Persze a metszés az hajmeresztő, alkalmanként fél fölmosó vödör.


A képnevekbe a dátumok, ez 14 nap növekedése, ennyit felvesz egy intenzív fejlődésű növény, van, hogy alig marad valami a kicsi növényeknek.


[link]

[link]

2014. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam másfél évig ment a 2*24 watt nettó 60 liter fölött, co2 nélkül, soha nem volt gond. Mondjuk a szűrésem erős, és mindig GA tápokat használtam + easy carbot.

Egyébként egyértelműen erre az armatúrára szavazok: [link]

2014. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Már megvettem ugyanezt a 2x24w ost. nagyon tetszik.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Utolsó, aki írt, milyen növényed voltak?

2014. júl. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!