Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozza a sebet a razbórámon?

Mi okozza a sebet a razbórámon?

Figyelt kérdés
Egy ékfoltos razbórámon pár napja lett egy seb,mely a kopoltyú és a mellúszó között helyeszkedik el.Viselkedésváltozást nem észleltem rajta,,rendesen eszik és úszik.Súlyveszteséget sem vettem észre és nem is dörgölõzik.Nemtuttam hogy parazita okozza-e igy különvettem,és mára a seb "eltünt",vagyis olyan a pikkekyével megyegyezõszinû foltféle van a helyén.Mi történik,mit tegyek?

2014. júl. 18. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem ilyen az arany gurámimnál volt, rájöttem hogy valószínű nekiugrott az akvárium tetejének, de nálad lehet az is hogy mondjuk van valami üreges dísz aminek kicsi a bejárata beúszott és nehezen tudott kijönni és megkarsolta magát vagy a falán vagy éles kavicsdarabbal, vagy valami keménylevelű sűrű növény közé beúszott és attól sebesült meg
2014. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá,de a heg(,vagy minek nevezzem)nyugtalanit,2 napalatt begyógyult volna?Hogy néz ki egy ilyen seb,ha megvan gyógyulva?
2014. júl. 18. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:

ha meg van gyógyulva teljesen eltűnik semmi nyoma sem marad,

a razbórádon még csak a bőr gyógyult be de a pikkelyek még nem nőttek vissza azok kb 2-4 hét alatt nőnek vissza

2014. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=iJEA2cfLPN0


A video elején 1-2 rögtön van egy gurámi bal oldalt, állandóan küzdenek, rendszeresek a sérülések, a farka után látszanak a foltok, azok begyógyult sebek, mára folt már nincs.

2014. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* 1-2 másodpercnél.
2014. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nemsokára visszateszem és figyelni fogom,hogy hogy fog viselkedni,ha netán gond lesz irok .
2014. júl. 20. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!