Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tavat szeretnék csinálni...

Kerti tavat szeretnék csinálni. Nem kész tóra gondoltunk mi ásnánk ki. Kérdésem az lenne hogy egy kb.2m*3-4m és kb.150 mély tó már mutatna vagy ez még kicsi?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs àrnyèk ahova szeretnènk EZ gond lehet? Szeretnènk majd bele kèsőbb halakat is. Szökőkút elèg lenne bele vagy kell vizforgato?

#tó #vizforgato
2014. júl. 18. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A tó mérete inkább a halaktól függ.A halak kiválasztásánál vedd figyelembe,hogy télen kint maradnak-e és hogy mennyi idõd van a tó gondozására.Az árnyék akkor gond ha azt növény nyújtja,mert Õsszel a levelek lehullanak a tóba és a lebomlásukkor a halakranézve mérgezõ gázok szabadulnak fel.Télen pedig léket kell létrehozni a tó jegén,hogy a gázok távozhassanak,és a vizbe oxigén juthasson.Visszatérve az árnyékra,ha vizinövény van a tóban akkor nem ajánlott árnyékos helyen létrehozni a tavat.A halakat ha télen kinnt hagyod,akkor vedd vigyelembe azok hõmérsékletigényüket(ajánlottak a közönséges aranyhal és a koi fajokat nézegetni a kerti tóba).A tó mélysége legyen min.2-3 méter hogya halak átvészelhessék a telet.
2014. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Barátom apjánál is kb akkora a tó. Kárászokkal van tele. Valamiért az aranyhalak télen kifagytak belőle. Már ők 2x próbáltak bele aranyhalat tenni, de következő évre mindig csak a kárászok maradtak meg. Én nem tudom hogy baj e ha nincs árnyék, mer ott van egy fa ami árnyékol, és körbe van ültetve náddal, meg mindenféle gazokkal és a közepén van egy nagy halom tavirózsa. Mondjuk te is körbeültetheted és tavirózsát te is rakhatsz bele, az jól néz ki szerintem.
2014. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is mutatna. Nekem 4x8 as van. 1.7 től -1.5 ig van a mélység. Nincs árnyék nincs szűrő vízfogató sincs. Ha nagyon zöld belevágom a slagot és folyatom bele pár órát a felesleg meg ki folyik. Egy ki csobogó van benne a kánikulában csobogtatom pár órát. Van megszámlálhatatlan aranyhal koi és kárász és ezek keveréke. 3év alatt egy halam sem döglött meg.
2014. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat megpróbàljuk hàtha sikerül jàrunk! :-)
2014. júl. 25. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!