Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 270 liter/óra tényleges...

270 liter/óra tényleges vízforgatás kevés?

Figyelt kérdés

60 literes akvárium. 2x24 w daylight, plant.

sok növény. Eheim 2213.

Szűrőben gyári eheim substrat pro, kis vatta és kerámia gyűrű (nem siporax) lassan 3 éves a szűrőanyag. Egy hete pucoltam a szűrőt. A vízen nem látszik semmi hogy probléma lenne. Csak a kifúvás alatti sarok eléggé pang.

Szűrőanyagot cseréljem lassan?

Ha igen akkor mire simán 3liter sipo?


Köszi



2014. júl. 19. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem minden ok.

Ha van kedved kicseréled ha nincs rá keret akkor nem. Nem fontos!

Próbáld meg a nyomócsövet úgy beállítani, hogy ott ne álljon a víz!

2014. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szűrőanyag 100%-át nem tudod lecserélni, az megborítaná a biológiát rendesen.


Ha jól értelmezem nincs más a szűrőben csak bio+vatta.


Én a kerámiát kidobnám, betennék alulra 1,5 liter siporaxot, a tetejére perlon vatta, rá a substrat pro, hagynám 1-2 hónapot menni majd a perlon vatta főlé is mehet siporax.


De lehet olyan is 2-3 hónap múlva végső verziónak, hogy alulra beteszel 2 liter siporaxot, rá perlon vatta, rá substrat pro csak el kell vinni magasnyomású mosóval kiveretni, be kell tenni egy hálóba és meszesről finoman kimosni.


Van aki írta a sütést, annál ugyanúgy bennmarad a dzsuva csak megsül, esetleg forralni kell hevesebben akkor kimosódik belőle a szennyeződés.


Ha van erősebb vízsugár otthon akkor főzés után azzal még veretni kell a substratot.


50%--nál több szűrőanyagot ne cserélj semmiféleképp.


A szűrőket átlag a tömlők elkoszolódása és a rotorházba berakódott szennyeződés fogja meg a legjobban, ha a kanyarcső tetején marad levegő a szívó ágnál akkor az is vesz le a teljesítményből jócskán.

2014. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy cserélni kell vagy nem azt te látod, ha 3 éves és nagyon el van tömődve akkor nem árt frissíteni, amit kivettél azt meg kitisztítod, elszeparálod a szűrőben az új-régi szűrőanyagokat 1-2 hónap múlva cseréled a régit a regenerálttal, erre a játékra 1 liter szűrőanyag elég.
2014. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Most fejeztem be az átalakítást, egy baráttól szereztem fel szűrőtérfogatnyit, kb 1.5 litert.

Rendes siporax seras. Most az van alul felül meg amennyi substrat belefért, köztük meg egy vékony kék szivacs és kb egy cm perlon.

Elég sok szivacs volt még benne ezen kívül úgyhogy azt belenyomkodtam az akviba (most iszonyat redvás) nem tettem vissza így belefért épen az összes substrat ami benne volt. A csövek elég szarul néznek már ki de azt csak jó 2 hét múlva pucolom meg hogy addigra a siporax elinduljon.


Köszi

2014. júl. 19. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így azért kicsit más a helyzet, a kérdésedből az jött le nekem, hogy a full bio felállás 3 éve működik, vannak növényes apró halas akvák ahol szinte nem is etetnek ott nincs számottevő mulm ott működhet a full bio.


Ha előtte sok szivacs volt akkor most sem árt alulra.


Alul szivacs, rá a siporax, rá lehet a könnyebben eltömődő substrat pro, befejezésnek tehetsz egy vékony 1-2 centis perlon vattát.


A csövekhez meg keress egy acélosabb drótot, csinálj rá egy hurkot, a hurok tövét szigetelő szalagozd be ne sértse meg a rót vége a cső belsejét, a hurokba egy szivacs darab, húzogatni kell a tömlőben, szépen kipucolja.


Így, alul van a könnyen eltömődő substrat pro gyorsan be fog állni a szűrő, ha a siporaxot tetted volna alulra jobb lett volna.


Ha nagyon kevés hal van benn, vagy garnélák akkor lehet olyan, hogy alulra sioprax rá szivacs, rá substrat pro, rá perlon.


Normál társas akvnál jobb alul szivaccsal indítani, a bio szűrőanyag nem olyan jó mechanikai szűrő, főleg a siporax.

2014. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az Eheim 2213-asnak 440 l/h a vízforgatása.
2014. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, jól van, analfabéta vagyok, úgy olvastam, hogy "tényleg kevés" ? :/


Egy 60 literes akváriumban van max 50 liter víz, szóval ez nagyságrendileg egy 5-szörös tényleges vízforgatás.


Az nem kevés!

Ahol kevésbé mozog a víz, ott a részleges vízcseréket mindig kösd egybe aljzatporszívózással.

Úgyis oda gyűlik a nagyja fizikai szennyeződés, mert felülről alábukik a víz, és alul elvileg arrafelé sodorja a visszatérő víz a koszt.

2014. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Szóval nem sikerült érthetően leírnom mit csináltam, lehet nem mindig rohanva kellene írni.

Alul most a gyári kék eheim szivacsból kb 1.5cm (elvágtam vízszintesen a gyárit) Erre tettem rá a 1.5l siporaxot, ide jött 1.5-2cm perlon, erre pedig a substrat aminek a tetején ott van a kék szivacs másik fele.

2014. júl. 20. 08:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Lassan alakul ez:)


A szűrőanyagok sorrendjénél egy lényeges dolog van, mindig a legkönnyebben eltömődő legyen felül, a legritkább alul.


Alul szivacs, rá siproax, rá szivacs, rá substrat pro, rá perlon.


A perlont legfelülre kell tenni a motror elé, mindenki oda teszi, a kérdésedben nem írtál szivacsot, plusz úgy lehetett értelmezni, hogy csak bio töltetet és perlont használsz.


Van! aki így használja, de csak garnélásban működik, társasba nem.


Kicsit össze kavarodott a kérdés de a végére kialakul.

2014. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!