Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Más más oldalra vagy egymás...

Más más oldalra vagy egymás mellé, vagy hogyan?

Figyelt kérdés
A belső szürőm mellé kaptam egy külsőt.Nem tudom hogyan helyezzem el mindkettőt az akváriumban, hogy jó legyen az áramlás.
2014. júl. 23. 06:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minek kettő, ha elég egy is ??
2014. júl. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? Milyen a külső és belső szűrőd? Merre van betelepítve? Társas vagy növényes? Mekkora a fényerő?

Ezeket írd meg és úgy már el lehet dönteni kell e mindkettő.

2014. júl. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kérdésem az elhelyezés mikéntjére vonatkozott nem arra, hogy kell e mindkettő. Mindkettőt használni fogom, mert a belső hatékonyan szedi össze a koszt a külső pedig inkább nagy felület miatt jó a sok lebontó baktériumnak.
2014. júl. 23. 07:38
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Ez elég egyértelmű. A belső szűrőt beteszed az akváriumba. A külsőt meg az akvárium mellé teszed. Ezért külső, mert nem az akiban van, hanem kívül!
2014. júl. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogyha jobboldalt van a belső, akkor baloldalra teszem a külsőnek a csöveit és akkor mindkét oldalt lesz vízmozgás, és egy irányba forgatják a vizet.
2014. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2014. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Joci és szerinted úgyis jó, ha mondjuk hosszabb (150 cm) akváriumba 1 külsőt meg a belső úgy helyezem el ahogy te, a másik külsőt pedig szembe,de azt lefelé állítva? Akkor nem fog egymás ellen dolgozni?
2014. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"Joci és szerinted úgyis jó, ha mondjuk hosszabb (150 cm) akváriumba 1 külsőt meg a belső úgy helyezem el ahogy te, a másik külsőt pedig szembe,de azt lefelé állítva? Akkor nem fog egymás ellen dolgozni?"


A víztömegnek kell egy táv amíg begyorsul, elindul, mozgásba lendül, a rövid oldalra szembe, lefelé tenni nem jó szerintem, valószínű az aljzatot felkavarná.


Nálam is készülget egy nagyobb akva ugyanúgy fogom megoldani mint YourDestiny, áramlásgenerátorral egy oldalról.


[link]


Lehet még a hátfalra is rakni az esőztetőt ha nincs nagyobb háttérnövény, nálam mindegyik akvába van így nem nyert mert, a front üvegen lenne az összes levél.


150 centis akvába szerintem rakj áramlás generátort, 5000-6000 ft egy 2600 liter/órás.

2014. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kösz az ötletet! Sügeres akvárium lesz, háttérel szóval gondolom akkor a hátfal így kilőve. Szimpatikus ez az áramlásgenerátoros megoldás, annyi h szerinted nem kell túl gyakran takarítani a külső szűrőket, belső szűrő nélkül?
2014. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4/9 Hát ha nem adtál volna "tanácsot" akkor biztos a külsőbe tettem volna a belsőt, hogy az is bent legyen.


A többieknek köszönöm az értelmes, szakszerü válaszokat.

2014. júl. 23. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!