Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250 literes akváriumra kell e...

250 literes akváriumra kell e feltétlen üvegtető vagy hagyhatom nyitottan is? 3D háttérre (Rock II. ) megéri e beruházni, lehet e normálisan takarítani és hátulról vezetve elfér e majd a külső szűrő szívó és nyomó ága (esztétikusan)?

Figyelt kérdés

A szoba hőmérséklete többé kevésbé állandó és nagyon tetszenek a nyitott akváriumok de félek a halak kiugrásától és a túlzott párolgástól. Üvegtetővel az a gondom, hogy elég nehéz a vízkövet mindig levakarni róla.

3D háttérrel vagy sima fólia vagy poszter jobb hosszú távon?

Ki mire esküszik?


2014. júl. 24. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

attól függ milyen halakat akarsz bele tenni ... van amelyiknek nem kell tető valamelyiknek meg kell (és nem feltétlen azért mert kiugrana hanem mert labirint kopoltyús és megfázna ahogy venné a levegőt[betta,gurámik])


nem muszáj üvegfedő akár jó a plexi is vagy egy fekete műanyagtető is


a 3d háttér elég szép szebb mint a poszter de, előbb utóbb mind bealgásodik és arról leszedni nem igen lehet

2014. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen akváriumot szeretnél. Ahogy előttem írták, van hal amelyikhez célszerű. Az "átlagos halak" nemigen ugrálnak, legfeljebb, ha valami bajuk van a vízzel. De akkor mindegy van-e tető. Ha vantető, a tetőnek ugranak, az sem jó. Növényes akvához nem szép, nekem az van, de még nem volt kiugrott halam. Viszont kényelmesebb a vízcsere, szebb (szerintem), kényelmesebb a növény gondozás, a lámpa magasságot tudom szabályozni.. Ha állandó hőmérsékleted van, a párolgás sem gond. A 3D háttér tényleg algagyűjtő hely :(

Szóval mindkét verzió működhet szépen, tetővel is, anélkül is. Az lesz a döntő, mit akarsz látni az akváriumban, milyen halat.

2014. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam meg a nagy akváriumot, hogy öntapadós fóliával lefóliáztam a hátulját, és nyitott.


Pont azért amit mondasz, hogy egyrészt én nem szeretem nyitogatni a tetőt, nem szeretem letisztítani, tehát ha az nincs, könnyebb az élet. A hátulja pedig azért nem 3d, mert próbáltam azt is, de amikor tele lett ecsetalgával, kivágtam a fenébe. Sokkal könnyebb tisztítani az üveget magát, mint a hátteret.

2014. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Mondanék én is egy lehetőséget, szerintem szép és olcsóbb is mint egy 3D műanyag hátfal. Én egy kifeszített hálóra kötözött mohafalat ajánlanék. Esztétikus, természetes a hatása, szűri a vizet, jó bújóhely a kisebb halaknak, nem igazán igényel más gondozást, mint alkalomszerű ritkítást. Néha óvatosan meg kell ütögetni, hogy a rátapadt ázalék ne fojtsa meg, bár ezt a munkát egyes halak, elvégzik helyettünk. Én nem használok tetőt, de ugrálós halak esetében sem szükséges, ha szúnyoghálót használsz.
2014. júl. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem a nyitott akváriumok sokkal szebbek. Ahol erős a párolgás, ott száraz a levegő és jót tesz a páratartalomnak az akvárium. Annyi munkát, amennyi a rendszeres utántöltéssel van simán megér. A 3D hátterek szerintem még szépen is tudnak algásodni, ha nincs pont ecset vagy agancsalga az akváriumban. A zöldalgák a felfelé néző részeken nagyon szép plasztikus és természetes megjelenést tudnak adni egy háttérnek. Viszont a nyitott akvárium és a 3D háttér annyira nem illik össze, mert így látszik a felső széle és illúzióromboló.
2014. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!