Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő kishal tartó vagyok....

Kezdő kishal tartó vagyok. Tegnap este beleöntöttem véletlenül a lemezes haleledelt az akváriumba, több, mint 3/4-e kiborult. A halakat azóta kivettem és dunsztosüvegben tartom, mert az akvárium vize zavaros lett reggelre. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Hogy tisztítsam ki az akváriumot? Milyen vizet töltsek vissza bele?
2014. júl. 25. 15:16
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
0%
csapvíz
2014. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
7%

Nekem is voltak halaim. Nem értem,hogy miért nem öntötted már ki az egész akváriumot és raktál bele újra vizet? Én csapvízzel töltöttem fel az akváriumot és soha egyik halnak sem volt baja....


Egyszer raktam üvegekbe őket, mikor egy nő megígérte,hogy eljön értük még aznap...aztán,hogy másnap...harmadnapot már nem mindegyik bírta ki...vissza a maradékot az akváriumba...aztán elajándékoztam másnak őket.

2014. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ki kell porszívózni az alját? Mármint, hogy a lerakadótt szennyeződés eltűnjön? A sima csapvizet úgy hallottam h. meg kell várni míg szoba hőmérsékletű lesz?
2014. júl. 25. 15:31
 4/36 anonim ***** válasza:
7%
teljes vizcsere, akvarium kimosasa soval es forro vizzel, so teljes kimosasa. aljzat alapos atmosasa es kifozese. akvariumui novenyek leoblitese. dunsztosuvegben ilyen melegben felfordulnak a halaid hacsak nem labirintkopoltyusok. de nekik sem hasznal.
2014. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
10%
a csapvizet meg igen, allni kell hagyni, de nem csak a homerseklet miatt, hanem azert is, hogy kiparologjon belole a klor.par ora is eleg ehhez.
2014. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 25. 15:47
 7/36 anonim ***** válasza:
84%
50%-nál semiképp se cserélj több vizet, a teljes vízcserével többet ártasz. Majd mindennap cserélj 30 %-ot amíg helyre nem jött a vized.
2014. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%
Amit tudsz szedj ki hálóval, porszívózással és persze a csere vizet hagyd állni legalább 5-6 órát.
2014. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen TILOS kitakarítani az akváriumot, elég ha csinálsz egy nagyobb vízcserét ahogy az 6-7 válaszoló írta, a vízoszlop magasságod 40-50%-át cseréld le állott, pihentetett vízzel. 4-5 nap múlva cserélhetsz 30% körül, utána bealhatsz a normál heti 30% vízcserére.

Ha menet közben berakodik a szűrő akkor akvárium vízben egy tálban nyomkodd ki finoman a szivacsot.

2014. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Jav: 7-8 válaszoló irta
2014. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!