Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nature aqua pro soil változt...

A nature aqua pro soil változtat a vízkeménységen a betétel után?

Figyelt kérdés
A beállt vizet megtartom! Aljzat csere lesz!
2014. júl. 26. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom igen, lágyít, és leviszi a ph értéket. A manado pont fordítottja keményít, és emeli a ph értéket, ezt mértem is.
2014. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja co2 rendszernél érdekes a lágyulás, mérni kell a keménység és ph értéket.


Jól emlékeztem.


"Nekem van kH tesztem, amivel mértem is eleinte a keménységet. A 12-13-as csapvizet simán visszalágyította 5 kH-ra."


[link]

2014. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk 19 nk-s a víz

1/4 arányban lágyítok, tehát 28 liter vizet cserélek hetente és 7 liter ozmot csapok hozzá, kb. 15 nk-ra viszi le,szóval akkor kb. mennyi ideig ne lágyítsak pro soillal? mennyi idő míg vissza áll kb?

2014. júl. 26. 12:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyi változó van a képletben, hogy nehéz okosat mondani.


Alapból a trópusi halak zömének nem gond a lágyulás mivel folyamatos, sőt sokszor lágyabb víz van az élőhelyükön.

Egyedül a hirtelen 2nk feletti lágyulás okozhat problémát.


Ha pont 15 nk vizet szeretnél tartani akkor azt mérned kell, vízcsere előtt mérsz kijött mondjuk 13 nk .


Az akváriumodban van példa 105 liter víz, ha 15 nk keménységet akarsz akkor 105x15=1575nk le engedsz 35 liter vizet marad 70 liter 13 nk víz (amit mértél) 70x13=910nk tehát neked kell pótolni 1575-910nk 675 nk-t, ha 19 nk a csapvized akkor 675:19= 35 liter, vagyis 35 liter sima csapvíz kell ha 13nk az akváriumban a keménységed, nem kell R.O víz.


De mint írtam alapból nem gond a lágyulás, co2 rendszernél kell egy kicsit jobban odafigyelni nehogy lezuhanjon a ph.

2014. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
vörös neonok vannak, pár amanda lazac, aljzaton, panda páncélos, akkor Corydoras sterbai - Narancsúszójú páncélosharcsa, kuli kuli, törpe páncélos
2014. júl. 26. 13:56
 6/8 A kérdező kommentje:
aljzat kb. mennyi ideig lágyít?
2014. júl. 26. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom sajnos menyi idő, ez változhat akváriumonként, függ az ajzat menyiségétől, a hozzá tartozó víztömegtől, a növénytápozás is befolyásolja.


Ha érdekkelnek a pontos adatok akkor mérned kell egy csepegtetős tesztel, mint írtam a hirtelen lágyulás okozhat egyedül problémát, mivel az ajzat lassan változtatja a paramétert így nem annyira lényeges.


Minden aljzatban történő változtatás beleszól a biológiába , a keménységbe, ph értékbe, jó szürés és rendszeres vízcsere mellett nem okoz különösebb gondot.


Egy fontos van a cserénél, vigyázni kell az akvárium vízre és a szűrőt járatni kell a csere alatt egy külön vödörben.


Nálam a manado 1 hónapig emelte a ph és a keménység értékeit, de a sima rostált sóder is emel, menyiségtől függ, hogy menyit, ha rendbe van az akva akkor nem jelent különösebb problémát, mivel folyamatos nem hirtelen történik.

2014. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én megtartok kb. 70 liter vizet, amit áteszek egy edénybe, és abban megy tovább szűrő, majd mikor az aljzatot meg a növényeket visszaültettem, teszem is vissza a beállít vizet a szűrővel együtt!Mivel lágyítani fog a pro soil, legalább gondolom 1 hónapig, így egyáltalán nem lágyítom 1/4 arányba a vizet!
2014. júl. 27. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!