Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítseket kérlek mi lehet a...

Segítseket kérlek mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
tegnap észrevettem hogy 2 halam hátán ( guppik) olyan mintha lejött volna a bőrük, teljesen átlátszó lett a testük. mi a bajuk és mivel lehet gyógyitani ?? idáig semmi bajuk nem volt :(( segitsetek

2014. júl. 26. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A kifakulásnak több oka lehet, példa én neveltem meggyhasú sügéreket, gyönyörű színük volt, ma voltam a kereskedésben csórik teljesen mattak, náluk valószínű a nitrogén vegyület koncentráció magas.


Lehet magas hőfok, ijedség, agresszív hal miatt stressz, magas nitrogén vegyület koncentráció, genetikai hiba.


Példa szereztem egy heco sub 30 a mélyet a már meglevő 30 A mellé, két JBL xe6 a front, ma megküldőm a hifit, 3-4 hal elveszti a színét.


Ha szárított kajával etetsz akkor az is negatívum, szárított tubifex, szúnyog stb


Pontos paraméterek nélkül nehéz mit mondani, próbáld meg fentiekből ki totózni. Ha nem túl régi az akva cserélj részlegesen 30-40% vizet. Persze nincs kizárva a betegség sem.

[link]

2014. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos választ !
2014. júl. 26. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!