Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Először lesznek halaim....

Először lesznek halaim. Muszáj buborékoltató meg ilyenek hogy minden rendben legyen a halakkal?

Figyelt kérdés
vagy csak símán akvárium víz és halak.. de ez nem valószínű
2014. júl. 26. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell bele szűrő, "buborékoltató", esetleg fűtő.
2014. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi
2014. júl. 26. 13:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban,milyen halaid?Legalább a buborékoltató kéne.
2014. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ami feltétlen egy akváriumba:

-akvárium

-szűrő

-levegőztető(kivéve ha szűrővel megoldod a levegőztetést is egyben pl:diffuzor)

-halak

-talaj

-nővények

-világítás


egy kis olvasni való :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


így elsőre nagyon soknak tűnik de megéri elolvasni őket,( én 4* olvastam el de tényleg nagyon megéri :) )

2014. júl. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
illetve a halak annyira nem feltétlen :D lehet anélkül is :)
2014. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

illetve ez is nagyon hasznos oldal [link]


elöző kettő voltam :)

2014. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszokat
2014. júl. 26. 14:49
 8/10 $$$$$ ***** válasza:
43%
Igen kell szűrő. (levegőztető )is néhány hal esetében.
2014. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Többféleképpen meg lehet közelíteni a kezdést.


1. van egy masszív vizet jól toleráló bútorod és arra teszel egy méretben ráillő akváriumot.

2. elmész a kereskedésbe, nézegeted a kínálatot, összeírod a halakat amelyik tetszik, nekik építesz egy igényeiknek megfelelő akváriumot.

3. tetszik valamelyik növény, elrendezés, ehhez illő halat választasz.

4. van egy adott pénzügyi keret amiből a legtöbbet akarod kihozni.


Az új szemlélet, hogy elsőnek szűrőt választanak, példa ez: [link]


A kedvenc szűrőim egyike, baktériumok lepték el a szűrőanyagot, ez az "én baktérium állományom" ha a szűrőt ráteszem egy 30 literes akváriumra akkor ott produkál tiszta egészséges vizet, ha egy 112 literes akváriumra illesztem rá akkor ott lesz egészséges tiszta a víz a szűrőbe költöző baktériumoknak köszönhetően, akik lebontják a halaktól származó ammóniát, a szűrő teljesítménye állítható, így bármekkora akváriumra jó.


Tehát a működtető motorja az akváriumnak a szűrő, kötelező darab.


Szivacs szűrő, nevelő medencébe, garnélákhoz, pl 1 darab betta mellé 30 literben elég lehet, lehet többet egymáshoz kötni, hátrány a buborékok hangja, kompresszorral 2000ft kb.

[link]


Belső szűrő, minél nagyobb szivacsra kell törekedni, fontos a szűrő magassága, hogy beférjen, az állítható teljesítményű szűrőkből lehet nagyobb teljesítményűt venni. Gyengébb világításnál, kevés hallal 50-60 literes akváriumba jók.

[link]


Bio belső, hátrány, hogy nagy és gyenge az áramlása, ennek ellenére jó minőségű vizet produkál.

[link]


Akasztós szűrő, nem foglal el helyet az akváriumban, vannak 1 liternél nagyobb szűrőtérfogattal rendelkezők, a legnagyobbat ajánlatos venni, állítható a teljesítmény, hátrány, ha nincs feltöltve az akva akkor csobog, a nagyobbak 60-80 literes akváriumot gyengébb világítással kiszolgálnak.

[link]


Külső szűrő, csendesek, erősebb világításnál is használhatók, 20 literes akváriumtól használhatóak teljesítménytől függően több száz literig.


[link]


Buborék az nem kell, elég a vízfelszínt mozgatni.


Mindig a választott technika dönti el merre tovább, a szűrés a legfontosabb.


A linkek amiket kaptál jók, részletesek.

A konkrét elinduláshoz adtam 1-2 támpontot.

2014. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
de milyen halak, mekkora akvárium? :D nem mind1, hiába raksz bele mindent és csinálsz jól de pl egy 50literesben vitorlást nem fogsz tudni normálisan tartani, szóval ez is fontos adat lenne hogy tanácsokat kapj :D
2014. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!