Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalas akváriumot szeretné...

Aranyhalas akváriumot szeretnék, aki ért hozzá segítene?

Figyelt kérdés
200 l-es akváriumot szeretnék (100×40×50). Tetratec ex 1200 és egy belső EHEIm pick up 2010-esre gondoltam szűrésnek. Bazaltot tennék alulra, max egy kis valisneriát, mivel minden mást megesznek sajnos. Világításhoz mit ajánlotok? Kb. hány darab aranyhal mehetne ezekkel a paraméterekkel az aksiba?

2014. júl. 27. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

3-4 hal mehetne bele a tömzsibb változatokból.

Növényekből még jó lehet a Cryptocorine aponogetifolia és az anubiasok.

2014. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3-4 hal,a valisneriát biztos,h lelegelik, inkább amit az első ajánlot azok a növények.
2014. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*ajánlott
2014. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor 3-4 hal, az ajánlott növények, és hozzájuk milyen világítás és talaj kellene? Tudom az anubiasnak nem kell talaj, rá kell kötni v.mire, de a többinek? :) köszönöm szépen előre is!
2014. júl. 27. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek a növényeknek szinte bármilyen talaj megfelel, de mivel az aranyhalak turkálnak, ezért csak a homok vagy a gyöngykavics marad lehetőségnek, ezek nem sértik fel a halak száját.


A világítást sem kell túlbonyolítani, egy 3x24 wattos armatúra daylight fénycsövekkel megfelelő lesz.

2014. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ismételten a segítséget! Kvarchomok mellett döntöttem végül,illetve 2× 39 W-os világítást találtam, ami méretben megfelelő. Hát 0,4 W/l nem a legjobb, de ezeknek a növényeknek bízpm benne, hogy elég lesz.
2014. júl. 28. 21:52
 7/7 A kérdező kommentje:
A szűrők amiket írtam még az elején, elegendő lesz szerinted?
2014. júl. 28. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!