Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halbetegségnek mondható...

Milyen halbetegségnek mondható a lenti?

Figyelt kérdés

Tünetek: 2-3 nap (gyors lezajlású), az állat visszahúzódó, nem megy enni, általában elbújik valahová, de néha irdatlan gyorsan elkezd menni egy-két hosszt, majd visszatér az előbbi helyére, semmilyen külső elváltozás nem tapasztalható, majd később az úszóhólyagja felmondja a szolgálatot, elkezd össze-vissza forogva úszni, majd pedig ~fél nap múlva meghal.

Konkréten endler guppival történt meg, a legnyugtalanítóbb, hogy másodszorra.

Az akvárium most már csak 4 hal mellett 55 literes, sok növénnyel, nagyon kevés algával, kitűnő vízminőséggel (habár kemény a vizünk), heti 33% vízcserével. Szűrés 400 l/h, 4 liter szűrőanyag oldalpolcos szűrőben, ebből egy liter sera siporax, a többi szivacs és biolabdák. (4-1 arányban kb.). 15W-os a fénycső, bár ez itt kevéssé számít. Mindegyik endler guppi hím, egy közülük belterjesség miatt kialakult fejlődéi rendellenességben halt meg, a legelső. //Én egy boltban vettem őket, nem saját tenyészet.


2014. júl. 28. 09:34
 1/1 anonim válasza:
Hát szerintem valami bakteriális fertőzés vagy hasvízkor,ha az utóbbi az gyógyíthatatlan,de csak enyhén fertőző,emberre nem terjed.Rakj bele sera baktopour-t vagy omnipourt.
2014. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!