Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás CO2 rendszer nélkül?...

Világítás CO2 rendszer nélkül? 54 literes akváriumhoz hány watt a legerősebb világítás, ami még működne co2 nélkül?

Figyelt kérdés
eheim pick up 160 belsőm lesz, szóval a szűréssel nem lesz gond
2014. júl. 28. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

:) Úgy írtad ezt a szűrőt, mint ha egy 5 literes külső szűrő lenne. :)


Attól, hogy a gyártól még mindig a fos 2008-cal árulják az 54-es szetteket, közel se jelenti azt, hogy az alkalmas lenne a szűrésre.

Az 54-esekbe a 2010-es kell alapból, (tehát a 160-as, ami neked is lesz) ez egy tök alap szűrő, egyáltalán nem bír el egy hightech-hez közelítő nagyságú világítással.


A co2 a növények fajtájától is függ.

Úgy értem, hogy van co2 igényes növény, aminek jobban kell a szén forrás, kevesebb fény mellett is.

Viszont simán össze lehet válogatni úgy a növényeket, hogy egyáltalán nem lesz hátrány a co2 hiánya, max locsolsz néha egy kis easy carbo-t.


Még van egy befolyásoló tényező, amitől függ a teljesítmény, a világítás időtartama. Ha kevesebbet világítasz, erősebb fényt is használhatsz.


Konkrétan amit én használnék kb 25-30 watt, de ha ennél erősebb kell, akkor a maximum amivel próbálkoznék az 35-40 watt.

2014. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a szűrő nagyon kevés lesz!

Nekem volt 54-esem, több világítást kipróbáltam. 24W-ig biztonságos, afölött (24+15W illetve 48W) jócskán meg kellett emelnem a lámpatestet, napi 6,5 órát ment és még így is volt alga. Szűrés egy külső Eheim 2215 volt.

Én azt mondom, inkább válassz olyan növényeket, amik kevesebb fénnyel is működnek, attól még lehet gyönyörű akváriumod.

2014. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40 wattot kipróbálhatsz. Ha nagyon nő az alga, akkor leveszed 30-ra. Én 30 Wattot simán tettem 35 literesre. Pár szál hínárt ráfektettem a tetejére, mert az csökkenti a zöldalga kialakulását. A 20 literesemen is 26 Wattos lámpa van, és fényigényes növények. Én csak beleszúrtam a talajba 1 táprudat 3 felé törve 1 hónapja. Szépek a növények, nőttek is.
2014. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!