Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megvegyem az akváriumot?

Local kérdése:

Megvegyem az akváriumot?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri 21 000ft-ért egy 200l akvarium filterel,halakal es díszekkel együtt?

Lehet,hogy egy picit hülye kérdés?!


2014. aug. 2. 00:52
 1/4 anonim válasza:
13%

Én kilenc milliárdért vettem egy csillaghajót.

Megérte.

2014. aug. 2. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig azon múlik menyit kell rákölteni.


Halaknál kérdés, hogy tetszik vagy nem az állomány, fontos még az is, hogy a halak menyi idősek, tarthatóak legyenek az akváriumban, és együtt. Ha öregek, nem sokáig fognak élni, 300-500 ft egy fiatal olcsóbb hal, jó tartási körülmények között 3-4 év fölött élnek, némelyik jócskán 10 év fölött.


Díszek, szőlészettől kell kérni, venni, szőlőtökét attól olcsóbb dísz nincs, és még szép is lehet.


Kérdés még a világítás, meg a szűrő, belső szűrő nem igazán viszi el a 200 literes akváriumot, ha nagyobb van benne több mint 700 liter/órás akkor meg nem lehet tőle aludni.


A halak át telepítése is problémát okozhat. Menteni kellene 60-70 liter akvárium vizet, a szűrő szűrőanyagát egy zacskóban rázogatni a szállítás alatt, majd otthon minél előbb össze kell rakni az akvát.


Példa jó a világítás, veszel hozzá egy külső szűrőt használtan 20 körül, így 40.000 ft és mehet.

Ha nem az igazi a világítás akkor rá lehet költeni még 15-20.000 ft-ot akkor viszont 55-60.000 ft, úgy már nem éri meg.


Tehát kérdés, hogy konkrétan milyen a technika.

2014. aug. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és szerintem a világítást megtudom oldani.

Csak már szeretnék egy nagy akváriumot 1x2 márvány sügérel megoldható 200l nél?

2014. aug. 2. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Márvány sügérnek kicsi, annak jóval nagyobb kell.


Példa ez: [link]


Egy kirakatban van, olyan 300x70x70, ha teljesen kifejlődik akkor kell neki hasonló méret, a képen a nagyobb 30 cm fölött van, szerintem 1 kg körül lehet.


200 literes akáriumba 10-15 cm körüli halak mehetnek, azok meg 30-40 grammosak nem 1000 gramm mint a márvány sügér.

2014. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!