Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen feltételeket kell...

Milyen feltételeket kell biztosítanom a szifó bébiknek? Szükséges szűrő, melegítő, levegőztető? Mennyi ideig terhes a szifó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 21:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.Hány literes akváriumot kell vennem a kis jövevényeknek?
2010. jan. 11. 22:19
 2/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint kb 1 hónapig terhes a szifó. Szerintem ugyanazok a tartási feltételek kellenek nekik mint a felnőtt egyedeknek. Mi nem külön akváriumba tartjuk őket, hanem műanyag ellető medencét vettünk és azt feltapasztottuk az akvárium falára. Addig abban nevelkednek, míg ki nem lehet tenni őket a többihez. És így nem kell külön szűrő, fűtő stb. 1000 ft körül lehet kapni.
2010. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom az anya is megeszi a kis halakat.Ha elletőketrecbe teszem az anyát és esetleg nem vagyok itthon amikor születnek akkor annyi a kis halaknak.Nem olyan ketrec kellene amiből az anya nem tud a kicsik után úszni? Akkor viszont kell másik akvárium. Én még kezdő vagyok és nem akarom hogy bármi bajuk legyen a kis "gyerkőcöknek".Igazából nem is tudom mikor kell külön tenni az anyát?
2010. jan. 12. 21:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Az elletőmedence olyan hogy egy rács választja el. A kicsik lepotyognak az anya meg felül marad. De ha ragaszkodsz a külön akváriumhoz, akkor kellenek bele a berendezések. De onnan is ki kell venni az anyát szülés után, hogy ne egye meg a kicsiket. A külön akvárium pedig jó ha új halat veszel, vagy beteg lesz valamelyik, hogy elkülönítsd.
2010. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Voltam a halasnál és vettem egy elletőmedencét de az nincs kettéosztva.Egy téglalap alakú háló.Azt mondta a srác,hogy az anya nem eszi meg a kis halakat.Szerintem nincs igaza , csak nem akartam vele vitatkozni.Ha nem veszem észre amikor születnek, és ebben a hálóban lesznek az anyjukkal együtt, gondolom az összes kis halat csak nem bírja felfalni?. Szerinted?
2010. jan. 13. 21:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, hülyeséget mondott a halas.(Nyilván az volt a lényeg, hogy vásárolj valamit. Utálom az ilyet!!!) Igazából én nem a hálósra gondoltam. Nekünk ilyen van [link] . (Ma is épp születtek ebbe kis halak és semmi bajuk.) Egy ilyet érdemes beszerezni. A hálóssal sem vesztettél sokat, mert amikor már vannak akkorák hogy a háló lukain nem férnek ki lehet abban tartani őket.
2010. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jah az utolsó kérdés. Hát attól függ szerintem mennyi ideig nem veszed észre. A halak addig esznek, míg van mit. Igazából az akváriumban akkor ennél nagyobb esélyük van. Amíg nem volt elletőnk 3-4 db életben maradt és felnevelkedett az akváriumban. Elbújt a növényekbe, moha alá vagy valahova. Másrészt nem tudom mekkorák a hálón a lukak. Nekünk is van olyan is és a kis újszülött halak bizony kiférnek rajta, és vannak olyan buták hogy ki is úsznak... Tehát nem tudom, neked kell eldöntened mit teszel. Ha nem sikerül elsőre megmentened/ felnevelned a szülötteket, ne csüggedj egy hónap múlva újra megpróbálhatod. (Bocsi a sok írásért.:-))
2010. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Még két kérdésem lenne.Bocs hogy itt értetlenkedek.Azt olvastam, hogy a kis halak amikor megszületnek fel kell úszniuk levegőért.Az az elletőmedence ami neked van,abból fel tudnak úszni? A kép amit megnéztem elég kicsi és nem látom hogy van.Amúgy gratulálok a kis bébikhez, jó neked :))) Én már nagyon várom a kicsiket,és remélem be tudom szerezni a medencét időben, bár még egyik halasnál sem láttam .A másik kérdésem, hogy milyen sötétnek kell lennie a foltnak a hasán,nem sokkal szülés előtt? Az enyémnek még nem teljesen fekete.Vajon mennyi idő van hátra? Bocs a sok kérdésért :) Előre is köszi.
2010. jan. 14. 11:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, de nem tudtam netezni 2 hétig. Azóta talán meg is születtek a halak!? Igen fel tudnak menni levegőért benne. A sötét foltról nem tudok semmit mondani sajna.:-( Írj, hogy mi történt azóta.
2010. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megszülettek a kis halacskák egyik éjszaka.Sajnos nem vettem ki az akváriumból, mert azt hittem még van hátra egy kis idő. Hát nem volt :-( . Szerencs a szerencsétlenségben, hogy két halacska elbújt, és sikerült megmenteni.Nagyon vigyázok rájuk :-) .Úgy néz ki hogy két másik halam is anyai "örömök" elé néz.Most már résen leszek. Köszönöm a válaszodat, nagyon kedves vagy.
2010. febr. 1. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!