Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haqos Thermo-Sprite 10 W fűtő...

Haqos Thermo-Sprite 10 W fűtő max. Mekkora akváriumba elég?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ahogy olvastam... mert rákerestem google ben hogy 10w os fűtőhöz mekkora akváriumot.... azt írták hogy 30liter
2014. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz a rendkívül hasznos választ. Csak mondom, hogy azért kérdezem (leginkább tapasztalat alapján), mert a saját ismertetőjében "kis méretű"-t ír (ami ugye azért nagyon relatív) máshol 50 literig olvastam (ami szerintem túlzás). Ezért is érdekelne, hogy meddig használható eredményesen.

Ha nem értesz valamihez, nem muszáj hozzászólni, ha pedig megteszed, kérlek tedd normálisan. Az emberiség nevében köszönöm.

2014. aug. 3. 22:56
 3/11 anonim ***** válasza:
oké oké, csak sok kérdés itt tök fölösleges mert fél perc alatt kigooglizható a válasz :) , amugy a fűtő sem veszélytelen, nekem volt azthiszem jager márkájú ami elvileg nem rossz és az 50 litereshez való nem tudta felfűteni/pedig ez egy eheim akvárium szettben volt, de a másik eset durvább volt , valahogy túlfűtötte a 100literes akváriumot és elpusztult a halaim fele, azóta nincs benne fűtő , télen is 20-21c* mindig van és a halak is aktívak, esznek, ez csak egy kis történet, de visszatérvén a kérdésedhez, ezek szerintem szabványra vannak hogy hány literesbe mennyi w-os kell, így tehát ez simán kigooglizható :D
2014. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
kedves kérdző, a fűtőt általában a literszámhoz szokták választani. pl.: 100literes akvához 100W-os , persze jó minőségűt és fontos az is, hogy szabályozható legyen a hőmérséklete. Emellé ajánlott még egy belső hőmérőt is betenni / pár száz forint / ugyanis a fűtőkön lévő termosztát nem igazán pontos.
2014. aug. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én Xilong 25W fűtőt vettem a 35 literes akváriumomba. Az se nagy ám, kis rövid, tömzsi.

[link]

2014. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5-ös És ez bevált?
2014. aug. 4. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hány fok a különbség a szoba hőmérséklet és az elérni kívánt vízhőmérséklet között.
2014. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 50w-os Jagerem van az 54 literesben.

Télen 17-18 fokos szobában kell 24 fokon tartania a vízet. Annyira Ha 19 fokra állítom a fűtőt, akkor nem melegíti túl az egészet, hanem valóban 24 fokon marad.

2014. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyan 15-17 fokról (előszoba/folyosó) kéne kb 22-24 fokon tartania egy ~ 40 literest.
2014. aug. 4. 12:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés lesz a 10w-os, legalább 50w-at vennék, 7 fok különbség nagynak mondható már.
2014. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!