Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2-3 mm-es hengerelt bazaltot...

2-3 mm-es hengerelt bazaltot még mindig nem lehet sehol sem kapni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az aquadepot kellene megkérdezni, sokfelé terítenek az országban náluk van 1-2 mm szemcseméretű. [link]


Lehet van nagyobb is szemcseméret is, most vettem példa leopárd gekkóknak hüllőknek megfelelő világítást, forgalmazó a dobozon az aquadepo, tehát ők kis és nagyker is, sok bolt árulja az ő általuk importált cuccokat.


Példa kinézem a depoban, a helyi boltban meg redelem, így nincs posta, talán 100ft-al drágább, a helyi bolt már az aquadepos áron nyer.


Más lapra tartozik, hogy a 2-3 mm ajzat hosszú távon nem jó akváriumba, szerintem ezért nem lehet kapni, keveredik a szemcsék között az ürülék meg a haltáp, saccra 2x annyi mulm van egy 2-3 mm ajzat szemcséi kötött mint az 1-2mm között, sokkal nagyobbak a rések, a nagy szemcsés ajzat mindig probléma az akváriumokban.

2014. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végül is a lényeg, nem lehet kapni, mert nem jó, nem akváriumba való, az akvarisztikákban árult dekorkavicsokat sem akvárumokba szánják, azok virágcserepekbe készülnek, árulják mert a "retro" akvaristák akik 1 nap alatt rakják össze művárral meg kagylóval az akvát keresik.
2014. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen B. Joci a választ! Az a baj, hogy amit most árulnak az aquadeposok, az meg már túl kicsi,( 0,5-1,2 mm) nem? A kettő között kellene legyen egy méretnek. Akkor kvarcból is érdemes inkább a 0,8-1,6-os méretűt venni? Abból jobb híján az 1-3 mm-eset néztem ki. Az akkor már túl nagynak számít? Nem egyszerű ez a talaj téma...:D
2014. aug. 4. 23:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan adott mm talajt nem igazán lehet venni, mindegyik tól-ig van és ez így van jól.


Példa manado 2mm meg mellé az apró 1mm és csomó harmad mákszemnyi, az apró azért van, hogy kitöltse a hézagokat a 2mm darabok között.


Példa őskorban a sikeres számító akváriumokban gyöngykavics volt, rostált apró sóderrel keverve, a sóder töltötte ki a hézagokat.

2014. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!