Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglenek a halaim?

Miért döglenek a halaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok,érdeklődnék hogy miért döglenek a halaim? Kb fél évig megvoltak. Mindegyik úgy kezdi hogy elfordul jobra vagy balra és úgy úszik,majdnem hogy oldalazva,pár nap múlva meg megdöglik. Minden nap 1-2 ezt csinálja utána megdöglenek. Aranyhal,vitrolás,algaevő harcsa stb...

Kb 1 hónapja jelentkeztek a tünetek,hiába cserélem ki az akvárium vízét,meg a szűrőt,ugyan az... 1 nagy aranyhalat vittem be hozzájuk,kb onann kezdődött. (A hal kinti tóból szármozott)

Milehet a gond? Miért dölnek oldalra és kis idővel miért döglenek meg?



2014. aug. 4. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ammóniamérgezés lesz, túlzsúfoltad az akváriumodat(ráadásul nem összeillő fajokat választottál...). Írd le az akvárium méretét, a halak számát és faját, és a szűrő típusát.
2014. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy akváriumnál két kritikus időszak van, az első hónap, amikor feláll az akvárium nitrogén körforgása, ha ez sikeresen lezajlott, akkor a 6-12 hónap közötti időszak dönti el, sikeres vagy sikertelen lesz az akvarisztika mint hobbi. Rengetegen 6 hónap után befejezik, eladják, felszámolják az akváriumot, főként ha az ajzat elkoszolódása vagy valami probléma miatt teljesen kitakarítják.


Nálad, mint mindenkinél a konkrét ok a víz telítődése nitráttal, ammóniával, megnőttek a halak. Megfelelő részleges heti vízcsere, az akváriumhoz választott optimális létszámú, és fajtájú hal állománnyal, előre tervezve, hogy "a halak meg is nőhetnek" ehhez mérten már kifejlett korukra gondolva kell szűrőt választani, ha jól van tervezve az akva akkor ez nem történik meg.


"hiába cserélem ki az akvárium vízét,meg a szűrőt" a vizet nem szabad teljesen kicserélni, a szűrőt csak úgy, hogy a régivel együtt járatod.


Heti 2 alkalommal cserélj részlegesen 30% vizet.


Bővebbet akkor lehet mondani ha leírsz mindent az akváról, szűrés, méret, gondozás, vízcserék, hőfok stb


"1 nagy aranyhalat vittem be hozzájuk,kb onann kezdődött."


A hal vizel, ürít, még a kopoltyújából is ammónia keletkezik, valószínű ő terhelte le a vizet, nála billent át az akvárium terheltsége a halaknak már mérgező szintre.

2014. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az akvárium szögletes (60 x 30 x 30 cm) 54 literes,műanyag tetővel, beépített akváriumi fénycső.

Belsőszűrő: hj-411b szűrő

Fűtő: rester 50 w fűtő


Ezek a halak voltak bent:

5-6 darab aranyhal,2 vitorlás, 1 algaevő harcsa,meg 3-4 darab csíkos kicsi szar. (nem tudom mi a neve)

2014. aug. 5. 02:59
 4/10 A kérdező kommentje:

Lemezes haltápot dobok nekik,de mindig csak annyit amit feltudnak zabálni pár perc alatt. Vízcsere kb fél évente van,eddig nem volt problémájuk,most kezdtek el máshova úszni.... A szűrőt pedig 2 hetente szoktam cserélni,ha nem is 2 hetente akkor havonta 1x minimum.

Bohóchalat akartam venni,de k**va drága,ha megvenném biztos hogy pár hét elteltével az is tolatva úszna....

2014. aug. 5. 03:05
 5/10 anonim ***** válasza:

A bohóchal tengeri akváriumba való, nem tudom édesvízben hány másodpercig élne.


54 literes akváriumban, hosszú távon, sok évig tartható, némi növényzettel, heti 30% vízcserével, mondjuk 6 pici páncélos harcsa, meg 4-5 kicsi hal, ami fölöttük úszkál.


A te halválasztásod fentiektől merőben eltér, ezért pusztulnak, 4-500 literben lehetne tartani hosszú távon ezt a hal állományt, havi 100-150 liter részleges vízcserével.


Írtad a tóból hoztad be az egyik halat, minél előbb kerüljenek oda az aranyhalak.


Jelenleg annyit ürítenek, vizelnek, a kicsi 40 liter körüli víztömegbe, hogy megöli őket a saját szennyezésük.


A vitorlás agresszív területvédő lesz, ha megnő kiirtja a kisebb halakat, bár erre kicsi az esély jelenleg, őt is nagyobb, 200 liter fölötti akváriumba kell rakni amibe tud közlekedni a hosszú úszóival.

2014. aug. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 $$$$$ ***** válasza:
Ha csak az az 5-6 aranyhal lenne az akváriumban azis tul sok lenne. Nekem 120 literes akváriumom van és csak három aranyhal, egy algaevő harcsa van benne és 2 db kékpalyzsos páncélos harcsa. egy halnak anyi liter víz kell ahány centi. Amugy mien fajta algqevő harcsád van?
2014. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az aranyhalakat sűrgősen vidd el abba a tóba, mert nem sok idejük lehet nálad. A vitorláshal se való ekkora akváriumba jobb ha túl adsz rajta is. A szűrődhöz 5-6 guppy való hosszú távon. Nem ártott volna olvasgatni kérdezni mielőtt belekezdesz. A halaid a saját ürülékükbe úsznak! Már ne haragudj meg de nagyon kontár módon tartod a halaid. Félévente vízcsere? 2 hetente szűrő csere? Regisztrál akvarista.hu-ra és olvasgass sokat.
2014. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most nem azért,de majdnem hogy 1 évig nem volt semmi gondjuk,azóta lett gond amióta 1 aranyhalat beraktam hozzájuk,már nem tudom az aranyhalak vinni a tóba,mert a kukába végezte mind.... az összes lükvercet váltott és tolatott.. szerintem itt nem a kicsi akváriumról van szó,hanem valami fertőzésről... Szépen megvoltak 1 éven keresztül,most kezdték el..
2014. aug. 6. 22:19
 9/10 $$$$$ ***** válasza:
Lehet hogy fertőzés is van az akváriumodban.(valószínűleg tulsok ammónia van a vízben). de akkor is kicsi ennyi halnak. Amúgy mien fajta algaevő harcsád van?
2014. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A konkrét ok végül is megvan, első körben túlterhelted a vizedet nitráttal, ez miatt nitrát, nitrit mérgezés: [link]


Második körben a teljes vízcsere és a szűrőcsere után megcsappant baktérium állománnyal ammónia mérgezés, vagy a nitrit mérgezés: [link]

[link]


Egy jól működő akváriumban heti 20-30 % vízcsere mellett, nem túltelepítve, szűrőanyag akváriumvízben takarítva és soha nem fordul elő ilyen.

2014. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!