Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppi és neonhal...

Endler guppi és neonhal megfér egymás mellett? (Persze megfelelő méretű akváriumban. )

Figyelt kérdés
Vagy bántanák egymást?

2014. aug. 6. 11:50
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
Mindkettő békés faj. Viszont az endler guppinak kifejezetten kemény és lúgos víz kell, míg a neonhal már a középkeményet is csak elviseli, lágy és savas vízben érzi jól magát.
2014. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan 80 literes az akvárium akkor tartható. Neonból legyen legalább 10, ha kevesen vannak akkor kissé agresszív lehet.
2014. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem együtt voltak, de béke volt. (100 L akvárium)
2014. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeknél a fajoknál mi a megfelelő nemarány?
2014. aug. 6. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Guppiból inkább csak hímet, nem túl drága hal és így nem kell házalni az utódokkal.


Neonnál ha ki tudod szúrni az 1-1,5 cm kishalaknál melyiknek van görbület a csíkjában, akkor mehet felesbe, nem fog szaporodni csak ha akarod.


Hőfoknál viszont van differencia, a neon nem él addig melegebb vízben mint fűtő nélkül, én tavasszal kaptam kemény vízben tartott neonokat, fűtő nélkül voltak lakásban, 2010 ben raktam össze az akvát amiből származtak, megunta a gazdájuk az akvát így hozzám kerültek, az év jelentős részében 22-23c.fok körül voltak, teljesen egészségesek, én klímázok rájuk most 23c.fokban vannak, 25 c.fokban 3 év már jónak mondható.


Darabszám tekintetében egy 10 fős csapat az egy tenyérnyi flekk az akváriumban, ha erős a sodrás a front üvegnél akkor egy helyben vannak "úsznak" napi 4-5 órát, átlag a szűrő alatt, mivel oda érkezik vissza a sodrás a szembe falról, utána beparkolnak a növények közé.


Nagyából így: [link]


A guppinak szerintem 25-26 fok jó, a neonnak ennyinél már olyan gyors a kopoltyú mozgása, hogy lepereg az élete mint a homókra 3 év alatt.


Én garnélákkal tartom őket, a neon magába szép szerintem, fűtő nélkül vannak lakásban mint eddig az előző 4 évben az előző tulajnál, 22-23 c.fok.

2014. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. aug. 7. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen!
2017. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!