Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium, vélemények? Még...

Új akvárium, vélemények? Még nem indítottam el, csak ha pozitív véleményeket kapok.

Figyelt kérdés

- méret: 112 liter

- világítás: 2x24 W

- szűrés: tetratec ex 1200 plus

- talaj: aquatic nature pro soil

- fűtés: diversa thermo plus 100W

- halak: - 2 db közönséges algaevő harcsa

- 4 db törpe gurámi


Milyen halakat lehetne még betenni és mennyit?


2014. aug. 6. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A gurámikat én nem szeretem, de amúgy jó szett.
2014. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell több, ennyi pont elég egy dél-kelet ázsiai biotop akváriumba sűrű növényzettel.
2014. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A halösszetétel nincs kőbe vésve. Szívesen fogadom az ötleteket más kombinációkra vonatkozóan!
2014. aug. 6. 21:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ez a peremre illeszthető 2x24 watt t5 lámpa.


A törpe gurámi egy karakteres jópofa hal, én imádtam őket, jó választás.


Nyílt akvába gurámi nem való, amint beöntöd a kaját köpköd mint a fene, plusz megfázhatnak, szokás a kergetőzés akkor meg fröcsög a víz.


Ajánlottak a vízfelszínre érő növények azoknak meg inkább t8 világítás kell nem t5.


Ha üveg tetővel takarod az akvát attól rondább nincs, ecetezés után 1 napig szép utána ronda.


Példa ez: [link]


Esetleg beszerelsz később még 1 18 watt fénycsövet: [link]


Nem nagy valami beszerelni, de villanyszerelő 15 perc alatt beszereli.


Tehát annyit kell eldöntened mi a fontos, a technika választásod elsőre egy növényes nyílt akváriumra hajaz, a világításod akár előtéri növényeknek is jó, csak előrébb kell húzni az armatúrát a front üveghez és co2 az akvára.

Húzogatható armatúránál nincs watt/liter, aki írja annak nincs akváriuma, t5 fénycső tökéletes kényes növényeknek is.


A növényesbe nem illik bele sem az anci sem a gurámi.

2014. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit akartam, hogy döntsd el melyik fontos, példa nekem ha fizetnének sem kellene növényes, halasba ilyen nyüzsi van: https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM


Ez zárt fedő, t8 fénycső, napi 12-14 órában nézhető akva.


t5 mellett nem fogod látni csak napi 10 órát az akvát.


Nem a legszebb de problémamentes, hosszú évekre tervezve, napi 12-14 óra világítás, t8 fénycsövekkel:


[link]


[link]


Vagy másik szintén t8, csak a front üvegnél 3 cső:

[link]


Tehát döntsd el melyik fontosabb, ha halas lesz mint amik nekem vannak akkor nem lesz olyan szép de van benne élet, gurámiknak, páncélos harcsáknak(bél lélegzés) zárt fedő t8, hosszú világítási idő, vízfelszínre érő növények.


Vagy lehet t5, nyílt, de akkor gurámik, nagyobb vízfelszínre érő növények kilőve, időzített 10 órás világítás, apróbb rajhalak illenek bele.

2014. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, ez az a világítás. Hogy érted, hogy nem illenek hozzá ezek a halak? Mint írtam, a halak még nincsenek eldöntve. A másik: co2 nélkül nagy problémáim lesznek?

Én kezdő vagyok, de olvastam már sokat, ez alapján írtam össze a technikai részt is, de a gyakorlati tapasztalatom nulla, ezért szívesen fogadok tanácsokat. Kevés halat akarok, inkább várok pár hónapot és ha nincs gond, esetleg veszek még hozzá.

2014. aug. 6. 22:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnék szerezni egy armatúrát 2 db t8-as 18W-os csővel. Ez viszont túl gyenge lenne, nem?
2014. aug. 6. 23:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Feljebb linkeltem 2 fotót, ezek társas akváriumok, a fő szempont, hogy a halaktól származó ammónia átalakuljon a megfelelő szűrésnek köszönhetően nitráttá, majd ezt a növények kálium+micro elem kíséretében felvegyék.


Ez egy klasszikus halas akvárium félépítése, példa most metszettem ez két hét termése: [link]


A gurámi ragadozó, teheli a vizet, ezért termeli a nitrátot is rendesen.


Watt/liter, érdemben halas akváriumokban a nagy növények dominálnak, ezek viszont közelítik a vízfelszínt, a fénycső alatt viszont algásodnak.


t5-t8, azonos hosszban a t5 50%-al több energiát vesz fel, 55%-al erősebb a fénye, az alatta lévő vízfelszínre érő növények így algásodhatnak. A világítás ideje is alacsonyabb kell, hogy legyen.


"Hogy érted, hogy nem illenek hozzá ezek a halak?"


A gurámik labirintus kopoltyús halak, hasznosítják a légköri oxigént, így sokat vannak fenn, zavarja őket az erős világítás, dús, felszínre érő növényzet kell nekik, mivel zavargásszák egymást, sérülés nincs de kell a felszín közeli búvóhely.


Algaevő, anci, éjszakai állat, ha nagyon erős a világítás szinte csak este jön elő, felesleges megvenni úgysem fogod látni. Nálam egész nap elől vannak.


" A másik: co2 nélkül nagy problémáim lesznek?"


Egy akváriumban az ammónia a kulcs, ha kevés hal van, apró halak akkor kisebb az esély az algára, kevesebb ammónia keletkezik.


"Esetleg tudnék szerezni egy armatúrát 2 db t8-as 18W-os csővel. Ez viszont túl gyenge lenne, nem?"


3 darab t8 fénycső, 3x18 watt bőven elég, közepes fényigényű növényeknek, az elsőnek választott 2x24 t5 mellett erős fényt igénylő növények is tarthatóak csak jól kell megválasztani az ültetés helyét, vagy a lámpát kell mozgatni előrébb vagy hátrébb.


Lényegében azért írtam mert egy növényesnek induló összeállítás a technikád amibe, sötétebb akvát kedvelő halat írtál.


Ehhez az armaturához jobban illene egy csapat razbóra.


A pici rajhalak és a karteresebb halak között annyi a különbség, hogy nem veszed észre ha egyel kevesebb van, guráminál, nagyobb halnál ez feltűnik, a rajhalaknál nincsenek egyéniségek, messziről egy kerek egész, de egyik halat sem ismered fel vagy nem lesz kedvenc.


Remélem így tisztább lesz a kép, miért nem jó a gurámi.

2014. aug. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia Joci! :)


A videón lévő akvárium nagyon szép, annyi kérdésem lenne hozzád, hogy használsz benne Co2-t vagy csak sima tápozás megy?

2014. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
halból raknék 10-15 ékfoltos razbórát, nem tudom mennyire vagy kezdő, de a gurámik helyett inkább dél-a i törpesügereket raktam volna és valami lazac csapatot, nézz halakat a diszhal.info -n :)
2014. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!