Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt így mér csinálja a halam?

Ezt így mér csinálja a halam?

Figyelt kérdés
Volt 2 guppim, és az egyik elkezdte tépkedni a másikat, meg bántani. Különválasztottuk. Ma elmentünk anyával elmentünk a boltba, és megtetszett még 2 hal, megvettük. Az egyik japán hal, a másik magyarra lefordítva nagyító szemű hal. Azt mondta az eladó, h nem kell félteni őket, mert nem bántsák egymást. Mikor összeengedtük mind a 4 halat a guppim megint elkezdte bántani őket, most a japán halat..miért csinálja?
2014. aug. 7. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A guppy az egyik legbékésebb hal, vagy kicsi helyre vannak bezsúfolva, vagy ammónia mérgezést kapott. Mekkora akvárium? Milyen szűrő? Mióta megy az akvárium? Gondolom a japán hal a sziámi lehet, a nagyítószemű hal meg teleszkópszemű aranyhal lehet. Jó tanács a boltosra sose hallgas, neki csak a profit számít, nem érdekli,h mi lesz haladdal.
2014. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég nagy akvárium, pontosan nem tudom, hogy mekkora. Több, mint fél éve vannak már halaink, de ilyent még egyik sem csinált..utánanéztem 1-2 dolognak, és az megtörténhet, hogy azért bántsa, mert ez a 2 nőstény, ő meg hím, meg a teleszkópszemű is (mivel őt sem bántotta) ?
2014. aug. 7. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagy elég relatív, valakinek 30 liter már nagy , nekem 300 liter , másnak meg 5000 liter számít nagynak. Mérd meg az oldalait szorozd össze és oszd ezerrel. A szűrő típusa is fontos. A saját nőstényét űzheti, de más fajhoz tartozó nőstényt nem.
2014. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A japán hal az sziámi harcoshalat takar? Az új halakat nálam is mindig kikezdik a meglévők. Ha megszokja a helyet és felbátorodik akkor könnyen lehet, hogy a guppid lesz az áldozat.

Kitudod keresni erről az oldalról, hogy melyik a nagyító szemű hal?

[link]

Az akvárium pontos mérete is segítene a segítségnyújtásban. Ja és egy jó tanács: az eladók a legtöbbször butaságokat beszélnek csak az érdekli, hogy a pénzedet ott hagyd ezért ha valami megtetszik előbb nézz utána az interneten vagy kérj tanácsot itt.

2014. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A nagyító szemű hal szerintem teleszkópszemű aranyhal lesz. A japán hal talán koi, ha jól értem a kérdező nem magyar nyelvterületen vásárolt, és a koit más nyelveken japán pontynak vagy japán koinak hívják. Esetleg valamilyen japán aranyhalfajta is lehet. Remélem nincs igazam.
2014. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!