Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti elítélitek azt a tenyésztőt...

Ti elítélitek azt a tenyésztőt, aki különböző fajok keresztezésével különlegesebb díszállatot akar kitenyészteni?

Figyelt kérdés
Itt nem arra gondolok, hogy papagájsügért tenyészt valaki, hanem arra, hogy életképes és nem deformált állatokat tenyészt ki. Csak mondjuk különleges színe van, vagy nagyobb, mint az átlag.

2014. aug. 8. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem tukmálja rá másra jó 5000 Ft-ért csak magának "tenyészti" akkor sincs rendben.
2014. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Nem ítélem el. Nem szoktam ítélni, mert jelenleg saját véleményre vagy kíváncsi, és én tisztelem mások véleményét is. Csak mint leírtad "díszállat" ez így nem jó, mert egy állatot nem mutogatni kell, hanem szeretni.
2014. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
89%
Elgondolkoztam hány ilyen halat ismerek, ahol a hibrid egészséges, csak más mint a szülőfajok. Kivétel nélkül olyan esetek jutottak eszembe, ahol egyik vagy mindkét faj veszélyeztetett, és a fogságban tenyésztés akár fontos is lehet a faj túlélése szempontjából. A hibridizáció viszont természetvédelmileg értéktelenné teszi a génállományt, mert már nem az a faj az eredmény ami elveszett a természetből. És onnantól hogy elterjednek a hibridek nagyon nehéz tisztán, de változatosan megőrizni az állományt.
2014. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!