Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hal hall? Tehát ha hangosabb...

A hal hall? Tehát ha hangosabban hallgatom a zenét akkor az árt nekik, megijednek?

Figyelt kérdés
Ha ez egy alapvető dolog, amit a halakról tudni kell, akkor elnézést kérek, én vagyok túl tudatlan.
2008. aug. 5. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de én úgy tudom, hogy a halak a rezgéseket érzékelik, de a hangokat nem hallják. Javítsatok ki, ha hülyeséget mondtam.
2008. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Én is úgy tudom, hogy a rezgést érzékeli.

Azon keresztül szerintem viszont akkor azt is biztos érzi, hogy hangosabb a zene, azaz erőteljesebbek a rezgések.

2008. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A rezgéseket érzékelik, és így érzékelik azt is ha hangosan hallgatsz valamit. A vizük vezeti a rezgést, így kicsit megzavarodhatnak a hirtelen jött rezgésektől.
2008. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha halat tartok akkor a hangosabb zenét el is felejthetem?
2008. aug. 5. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A halak nem hallanak, az oldalvonalukkal érzékelik a rezgéseket, így közvetve a hangokat!
2008. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Úgy hallottam, bár lehet hogy kamu, hogy hogyha sokáig kopogsz az akvárium falán, megdöglenek a halak, gondolom a víz rezgésétől. Szóval óvatosan a zenével!:)
2008. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg úgy van amit az oldalvonalról írtak.

Személyes tapasztalat:

Koliban laktam, már akkor is tartottam halakat, de csak én etettem őket, szobatársaim nem. Észrevették, hogy ha ők felébredtek, mászkáltak, beszélgettek, és én még aludtam, a halak úszkáltak ahogy szoktak, de mikor én is felébredtem, és elkezdtem beszélgetni velük, akkor a halak elkezdtek összeseregleni a felszínen etetést várva. A szobatársaim biztosak voltak benne hogy megismerik a hangomat, mert az előszobából is, de nyílván a hangom rezgése lehetett az oka hogy megismertek.

2008. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!