Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány páncélos harcsa kell egy...

$$$$$ kérdése:

Hány páncélos harcsa kell egy 120 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy milyen faj.

De a legnagyobból is mehet bele 7 darab.

Kicsi fajtából (törpe páncélos) meg akár 12 is.


[link]

2014. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, h lesznek-e mellette más talajlakók. Ha nem akkor mehet 10-12 is.
2014. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat.amugy van egy leopárd mintás ancim is.
2014. aug. 11. 12:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor veszek 7 darabot.
2014. aug. 11. 12:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Amugy az anci miatt hamarosan beszerzek egy nagyobb akváriumot.
2014. aug. 11. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
de ha ebben csak az anci van és még e mellé csak páncélosharcsákat szeretnél, olyan 5-7 cm körülieket, akkor 10 simán mehet bele :)
2014. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem . Van három db arany halam is. Tudom hogy nekik minimum 180 literes akvárium kéne de az én akváriumomban is jól érzik magukat. Amúgy már vettem 3db agamyxis-t ( petyes morgó harcsát )az eladó azt mondta ,hogy kb 8 cm -esek lesznek .de én most azt olvastam ,hogy 12-16 cm közöttiek lesznek. Remélem hogy az eladónak lessz igaza :D.
2014. aug. 11. 23:01
 8/8 anonim ***** válasza:

A három aranyhal és a harcsa mellé ne vegyél semmit, van a heti részleges vízcsere, ez halas akváriumban 25-30%, ez akkor elég, vagy jó, ha az előző heti nitrát, foszfát szinten tartod vele az akvát, ha az előző héthez képest növekedett akkor halmozódni fog.


Sokszor van kérdés itt a gyk oldalon, hogy ... hónapos akva eddig rendbe volt minden, most meg pusztulnak a halak, mi lehet.


Tök egyszerű, túltelepített az akva, átlépte a hetente beragadt méreganyagok szintje a halaknak elviselhető szintet. Pusztulás, a bomló tetemekből neurin szabadul fel, ami főként mérgező, utána pánikszerű kitakarítás ami után az ammóniamérgezés viszi a többi halat, akva megy a padlásra, vagy az apróhirdetésbe.


Sajnos ez a bevett rutin a kezdő avaristák jelentős részénél.


Nálad a jelenlegi állomány határeset, aranyhalnál nehezen maradnak meg a növények.


Egy jól szűrt, dús növényzetű társasban, szinte ismeretlen fogalom a betegség, a halak 80-90%-a öregségben pusztul el.

A jól működő sügeres akváriumokat mindig alacsony terheléssel telepítik, hogy beleférjen a heti 30%cserébe az 1 hét alatt keletkezett nitrogénvegyület szint.


Lényegében a kevesebb néha több, minél több hal van annál nagyobb az esélye, hogy jön a haltartók rémálma, mikor elkezdenek pusztulni egymás után a halak.

2014. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!