Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak, garnélák mennyire...

Katoonene kérdése:

A halak, garnélák mennyire "szeretik" a sodrást?

Figyelt kérdés

Hali!

bruttó 64 literes akiba vettem egy Aquael 500 l/h Turbot, szivacsosat, így úgy számoltam, maximumon 200-300 liter vizet forgat meg óránként. Úgy alakítottam ki, hogy elöl a "kiúszótéren" nyugiban tudjanak úszni. Prototípusnak vettem két túltenyésztett lila guppit és két túltenyésztett tigris endlert prototípusnak.

4 napja megvannak, és néha hosszabb megfigyeléseim alatt azt látom hogy elkezd vagy elkezdenek a szűrővel szembe szörfölni, direkt a legbonyolultabb úton mennek a szűrő fele. Néha még garnéláknál is látom. Amíg "küzdenek, szinte teljesen kifakulnak, de amikor mondjuk előre jönnek, teljesen vissza tér a színűk. Ezt most ők szeretik vagy nem? Néha vannak ilyen perverz garnélák is a sorban, amik azért is szembe úsznak vele, aztán ha elfárad hagyja magát "visszabukfenceztetni", de egyébként úgy látom nincs bajuk.

Néha az anci (tudom azt tilos tartani ilyen kicsiben, 5-6 centisen megy is ki belőle) odamegy a szűrőnyíláshoz is.


Az akváriumban egyébként nincs vihar effektus, hátul kb a sodrásirány és a másik üveg között 2/3 úton egy anubiassal még inkább lecsökkentem a sodrás erősségét, mögötte már csak enyhe.


Na a lényeg, ezek ilyen viharmadarak, vagy bajuk lehet?:)



[link]

[link]

[link]

[link]



2014. aug. 12. 12:38
 1/3 Platypus ***** válasza:

A garnélák kifejezetten szeretik a sodrást, mivel gyors hegyi patakokból származnak. Az úszkálás fakulással viszont nem jó jel. Két helyzetben szoktak úszni: amikor vedlett egy nőstény és épp szaporodóképes megbolondul az összes többi is. A másik eset ha bajuk van a vízminőséggel, és a fakulás erre utal. Az ancik meg odáig vannak a szűrőkért, hajlamosak beúszni a kifolyónyíláson. Ha beférnek, ledarálja őket a motor, ha nem, akkor csak simán dugulást okoznak. A guppiknak semleges a sodrás.


Összességében frissen összerakottnak vagy takarítottnak tűnik az akvárium. Én a vízproblémára szavazok.

2014. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

heti 20% vízcsere, most 5. napja volt "porszívózva" azért ganajos kicsit. Rosszul írtam, a guppik színe fakul ameddig "küzd" utána lilába pompáznak. Vannak kicsi endlerek, azok nem fakulnak


A garnélák szép pirosak, azok nem fakulnak, csak simán úsznak direkt vele szembe, ha rájuk jön. Igazából mindenki jól van csak tudni akartam baj-e a nagy sodrás nekik, de végülis tudnak lenni nyugis részen is, sőt főleg nyugis az egész akva.

2014. aug. 12. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem ha a sodrás közelében usznak akkor nincs gond vele, ha a másik felében lennének akkor a sodrást nem kedvelik, de így hogy direkt ott vannak... :D sztem simán jó :)
2014. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!